Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1997 roku. Obchodzony jest corocznie w dniu 17 stycznia, kiedy to przypada Wigilia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko - żydowskiego, poznanie kultury i tradycji żydowskiej, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii..
W placówce zorganizowano wystawę książek, zdjęć poświęconych Izraelowi. Był to dzień prelekcji i prezentacji o judaizmie. Młodzież wykonała prezentacje multimedialne i wiele plakatów poświęconych historii, geografii Izraela, a także przybliżające religię Żydów, zwyczaje i bogatą kulturę tego narodu.
Lekcje otwarte prowadziła Ewa Szuba – nauczyciel biblioteki, która była główną organizatorką. Prelekcjom towarzyszył pokaz filmów prezentujących istotę religii żydowskiej, historię Izraela oraz święte miejsca judaizmu.
Podczas imprezy gimnazjaliści sprzedawali sałatki i ciastka hamantasze, sporządzone według tradycyjnej, żydowskiej i koszernej receptury. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti, a hasłem przewodnim tej akcji, prowadzonej przez Szkolne Koło Caritas, były słowa: „Niech nasza miłość pokona granice smutku, rozpaczy i zniszczeń”.
Końcowym elementem tego dnia był szkolny konkurs wiedzy o judaizmie dla klas pierwszych. Pytania dotyczyły historii i religii Narodu Wybranego. Organizacja tego typu imprezy była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży oraz współpracy nauczycielek: biblioteki, religii, historii i świetlicy.