Teraz jJest jednak spora szansa, że tor, który miałby znajdować się w miejscu istniejącego obecnie obiektu z 1925 roku już wkrótce zostanie wybudowany. Na ostatniej sesji radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego podjęli uchwałę o dofinansowaniu projektu toru.
To inwestycja, która z pewnością przyniesie wiele korzyści - od promocji Karpacza po popularyzację tradycyjnych w naszym regionie sportów zimowych – wyjaśnia wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski. - W przyszłości obiekt będzie miejscem treningów sportowych dla uczniów pobliskich szkół, ma służyć do organizacji szkoleń, zgrupowań i zawodów krajowych bądź międzynarodowych. Nowy tor saneczkowy ma służyć jednak przede wszystkim naszym dolnośląskim, zawodowym saneczkarzom. Ich wybitne osiągnięcia zarówno w ogólnopolskich jak i międzynarodowych zawodach możemy obserwować już od lat. Aby uzyskiwać wysokie wyniki niezbędna jest jednak nowoczesna infrastruktura sportowa. Takiej do tej pory brakowało w naszym regionie. Tym bardziej cieszy mnie wiec podjęta na ostatniej sesji decyzja, dzięki której możliwe będzie rozpoczęcie cennej inwestycji.
Ze swej strony miasto Karpacz postarało się, aby budowa toru znalazła się w przygotowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki planie inwestycji strategicznych dla rozwoju sportu.
Obecnie budowa toru znajduje się planie wieloletnim MSiT i musimy zrobić wszystko, aby wejść na krótszą listę, czyli do planu rocznego - mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Aby tak się jednak stało musimy mieć pozwolenie na budowę oraz projekt obiektu. Koszt budowy toru szacujemy na około 3 miliony złotych. Szukając dofinansowania tej inwestycji chcemy dokonać montażu finansowego ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Wtedy dofinansowanie inwestycji mogłoby wynieść do 70 procent jej wartości. Resztę środków dołożyłyby po połowie miasto Karpacz oraz Urząd Marszałkowski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku powinniśmy mieć projekt toru oraz pozwolenie na budowę, a w 2023 roku rozpocznie się budowa.
W Karpaczu istnieją wieloletnie tradycje uprawiania sportu saneczkowego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, prowadzący klasy mistrzostwa sportowego, od wielu lat wychowuje i kształci najlepszych saneczkarzy w kraju. Warto wspomnieć, że na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Pyongyang startowali zawodnicy będący niegdyś uczniami tej szkoły: Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz i Natalia Wojtuściszyn.