Celem projektu jest inspiracja mieszkańców do aktywności w różnorodnych dziedzinach. Bowiem w PCKK są również warsztaty carvingu, czyli robienia pięknych dekoracji z warzyw i owoców, makijażu „Metamorfozy”, a dla singielek - „Jak znaleźć mężczyznę marzeń”. Są także zajęcia ze sztuki stawiania sobie celów i planowania, jest aerobik… mózgu, a nawet nauka gry na gry na bębnach. Spotkania odbywają się w każdą, drugą niedzielę miesiąca i trwają trzy do czterech godzin. Ceny są niewielkie, a w nich instruktorzy zapewniają materiały. Gotowe wyroby można zabrać do domu. Uczestniczyć w warsztatach może każdy, bez względu na wiek.
– Planujemy również warsztaty fotograficzne, z aranżacji wnętrz i ogrodów, a także tworzenia kartek okazjonalnych np. wielkanocnych, które dają ogromną satysfakcję, zarówno twórcy, jak i osobie obdarowanej – zaznaczyła Jolanta Ratyńska.
- Z jednej strony uczestnicy zajęć mogą nabyć nowe umiejętności, z drugiej - pokazać innym, co potrafią i zachęcić znajomych do rozwijania swoich pasji. Ponieważ następne zajęcia są 10 marca, czyli w okolicach Dnia Kobiet, zachęcamy do robienia prezentów w postaci wykupienia wstępu na warsztaty – dodała.
Wczoraj na zajęciach decoupage uczestniczki zdobiły bransoletki i kolczyki fikuśnymi wzorami. – Z drewnianych elementów wykonujemy biżuterię, np. korale. Potem nakleja się na nie papierowe motywy, a na końcu maluje się je – wyjaśniała Ewa Ratyńska, prowadząca warsztaty decoupage oraz filcowania w PCKK.
Uczestniczki podkreślały, że jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. - Warsztaty są kapitalne, dobrze się na nich bawię, a przy okazji uczę się wykonywać oryginalną i niepowtarzalną biżuterię. Czytałam wiele na temat decoupage i próbowałam wykonywać ozdoby, jednak nie szło mi to zbyt dobrze, a tu kilka podpowiedzi i już sama zrobiłam śliczne kolczyki. Nie jest to wcale takie trudne – mówiła Anna Junge, z Jeleniej Góry. - Wcześniej brałam udział również w warsztatach carvingu, gdzie nauczyłam się robić łabędzia z jabłka, który zrobił furorę na imprezie rodzinnej – dodała.
PCKK działa na terenie Jeleniej Góry od 1998 r. i w roku bieżącym obchodzi 15-lecie istnienia. – Cały rok będziemy świętować jubileusz, a pierwsze spotkanie dla naszych nauczycieli i trenerów zorganizujemy w postaci seminarium poświęconego edukacji dorosłych i ich aktywizacji – podkreśliła Jolanta Ratyńska.