W ramach konkursu przewidziano dofinansowanie zadań z zakresu: udostępniania usług wspierających niezależne życie osób z niepełnosprawnościami i ich najbliższego otoczenia (m.in. usług asystenckich, przerwy wytchnieniowej i regeneracyjnej), aktywizacji przez sport osób z niepełnosprawnościami, organizacji warsztatów oraz przeglądów twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami, prowadzenia rehabilitacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami, edukacji w zakresie kształtowania pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami.
Ogłoszenie konkursu poprzedzone zostało konsultacjami społecznymi, aby pieniądze trafiły do osób najbardziej potrzebujących. Konsultacje w sprawie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych trwały dwa tygodnie. Przez ten czas organizacje pozarządowe mogły zgłaszać propozycje zadań związanych z aktywizacją społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnościami.
Głos dolnośląskich organizacji pozarządowych jest dla nas bardzo istotny - mówił podczas konsultacji społecznych wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski. - To barometr potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jestem zdania, że nic o was bez was. Dlatego jesteśmy otwarci na dialog. Wpłynęło mnóstwo propozycji zadań, dzięki czemu możemy wspólnie zdefiniować najważniejsze oczekiwania środowiska i ogłosić konkurs dotyczący poprawy jakości życia Dolnoślązaków, borykających się z różnymi dysfunkcjami.
W wyznaczonym terminie do konkursu wpłynęło 69 ofert na łączną kwotę przekraczającą 3 miliony złotych. Ostatecznie komisja konkursowa do dofinansowanie zarekomendowała 31 projektów, o łącznej wartości około 800 tysięcy złotych. W tej puli znalazły się trzy, zgłoszone przez organizacje z regionu jeleniogórskiego. Stowarzyszenie Wspierania Kształcenia Młodzieży otrzymało 15 tysięcy złotych na organizację warsztatów artystycznych „Integracja przez Sztukę – Arteterapia z Liczyrzepą”. Jeleniogórska Fundacja CUD uzyskało wsparcie w wysokości 15 tysięcy złotych na realizację projektu „Aktywni (Nie) pełnosprawni”. Na realizację projektu „Ty też potrafisz – upowszechnianie gry w bule wśród osób niepełnosprawnych” jeleniogórski oddział Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej otrzymał 18 tysięcy złotych.