Wtorek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 10187
Zalogowanych: 68
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wygraj czujkę tlenku węgla

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 9:07
Aktualizacja: Wtorek, 17 grudnia 2019, 14:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wygraj czujkę tlenku węgla
Fot. Przemek Kaczałko
Czad, nazywany cichym zabójcą – to zjawisko, które każdego roku pochłania wiele ofiar. Aby się ustrzec przed zagrożeniem, warto zaopatrzyć się w czujkę tlenku węgla, która w porę może nas poinformować o pojawieniu się cichego zabójcy w naszym mieszkaniu. Po raz drugi, władze miasta zachęcają do udziału w konkursie, gdzie można wygrać tego typu urządzenia.
Bardzo się cieszę, że jest kontynuacja i to nasza druga edycja. Myślę, że to będzie cykliczna akcja na wiele lat - powiedział Andrzej Ciosk, zastępca komendanta PSP w Jeleniej Górze. - Każdego roku uczestniczymy w zdarzeniach z udziałem tlenku węgla - w tym roku było ich 59, a 25 osób było poszkodowanych, w tym 5 dzieci. Na szczęście od kilku lat nie było ofiar śmiertelnych - dodał A. Ciosk.

Akcja już wystartowała - aby mieć szanse na wygranie jednej ze 105 czujek, należy wypełnić specjalną ankietę.

Ankiety online są dostępne na stronie miasta jeleniagora.pl, a także w Urzędzie Miasta przy ul. Ptasiej, Sudeckiej i na Placu Ratuszowym, gdzie wypełnione ankiety należy wrzucać do specjalnej urny - powiedziała Emilia Konopka z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jeleniej Góry. - Ponadto ankietę będzie można wypełnić 21 grudnia w Galerii Sudeckiej - dodała E. Konopka.

Koszt zakupu czujki wynosi od 70 do 100 zł, więc biorąc pod uwagę bezcenne ludzkie życie i zdrowie - warto zainwestować czas na wypełnienie ankiety, bądź osobisty zakup.

Urządzenia będą rozlosowane 10 stycznia 2020 r. o godzinie 16:00 w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze. Wypełnione testy wiedzy można składać do 9 stycznia 2020 r. do godziny 10:00.

Regulamin konkursu oraz ankieta dostępne są na stronie: https://jeleniagora.pl/content/czujka-na-stra%C5%BCy-twojego-bezpiecze%C5%84stwa-edycja-20192020?

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Sonda

Czy rozliczyłaś/eś już PIT?

Oddanych
głosów
649
Tak
73%
Nie, ale zrobię to "na dniach"
15%
Nie - pewnie jak co roku zrobię to w ostatniej chwili
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Dlaczego przemysł w USA upadł i czy Trump go odbuduje?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Ciekawe miejsca
Wodospad, który nie jest wodospadem
 
Aktualności
Zamek, który zamkiem już nie jest. Ruiny w Starej Kamienicy
 
Aktualności
Szansa na ratunek dla dworca w Lubawce
 
Aktualności
Zamknięte zbiorniki w Cieplicach i Sobieszowie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group