Do czołowego zderzenia doszło na łuku drogi pomiędzy Pakoszowem, a Sobieszowem. Pasażerka Jeepa trafiła z poważnymi obrażeniami do szpitala.
- Prowadzimy czynności procesowe w kierunku wypadku drogowego. Jest to związane z obrażeniami pasażerki jednego z aut, która trafiła do szpitala - wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.
Zgodnie z przepisami, jeśli obrażenia któregokolwiek z uczestników (jeśli jest to np. ktoś jadący z nami z rodziny, to sprawca może być ukarany przez sąd tylko na wniosek takiej osoby) powodują uszczerbek na zdrowiu na więcej niż 7 dni to wówczas mamy do czynienia z wypadkiem i zagrożenie karą jest dużo większe niźli obrażenia te były mniejsze. Zakres czasowy leczenia obrażeń określa lekarz po dokładnym badaniu i nie jest to równoznaczne ze zwolnieniem lekarskim.
Art. 177 Kodeksu Karnego mówi o tym, że jeśli ktoś, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała powodujące rozstrój zdrowia na czas powyżej 7 dni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
W przypadku kolizji (potocznie zwanej stłuczką) te obrażenia są poniżej 7 dni lub nie ma ich wcale, a powstały jedynie straty materialne.