W zawodach łącznie z trenerami i opiekunami udział wzięło około 500 osób, a dziewczynki rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Jedna z najstarszych imprez piłki ręcznej w Polsce, przed laty była wizytówką Kępna. Całe miasto żyło zawodami, które rozgrywane były na wszystkich szkolnych boiskach asfaltowych. Czasy się zmieniły, rywalizacja przeniosła do hal sportowych, ale klimat pozostał ten sam. W trakcie oficjalnych uroczystości wmurowano tablicę pamiątkową w Galerii Gwiazd Piłki Ręcznej Kępińskiego Ośrodka Sportu. W tym roku przypomniano sylwetkę Tadeusza Breguły, uczestnika ośmiu Igrzysk Olimpijskich (od Saporo-Monachium w 1972 roku do Barcelony w 1992 roku), byłego dwukrotnego prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce i autora książki "Piłka ręczna siedmio-osobowa" - przez długie lata jedynego podręcznika dla trenerów i instruktorów tej dyscypliny sportu. Certyfikat w imieniu nieobecnego na uroczystościach odebrał Artur Janas, działacz sportowy naszego klubu, który nominował i przedstawił kapitule sylwetkę tego zasłużonego człowieka, sportowca dla rozwoju polskiej piłki ręcznej. Wręczono także podziękowania dla osób, które organizowały w przeszłości Kępiński Festiwal Szczypiorniaka.
Co do rywalizacji sportowej... Najwięcej zespołów, bo aż dwanaście było w roczniku 2000, który swoje mecze eliminacyjne rozgrywał w głównej Hali Widowiskowo-Sportowej Kępińskiego Ośrodka Sportu. Nasza drużyna z trenerką Dilrabo Samadową uplasował się na 8. pozycji, a najlepszą zawodniczką zespołu wybrano Marikę Klimaszewską. Triumfowały zespoły UKS-u Nowa Karczma, Polonii Kępno i Zagłębia Lubin.
O wiele lepiej spisały się podopieczne trener Estery Rykaczewskiej z rocznika 2003 zajmując ostatecznie 3. miejsce. Najlepszą zawodniczką drużyny została Natalia Tatarenko, a najlepszą bramkarką turnieju tej kategorii wiekowej uznano Zuzannę Banasik. W roczniku 2003 turniej wygrał MOSM SP 35 Tychy, który w finałowym starciu zwyciężył 15:13 AP Marcovia Marki.
Dla najmłodszych naszych szczypiornistek z rocznika 2004/2005, prowadzonych przez trener Martę Oreszczuk były to pierwsze zmagania na szczeblu ogólnopolskim i trudno oczekiwać dobrego wyniku. Zadowolenie i radość z meczów wygranych była jednak ogromna. Ostatecznie zespół uplasował się na 9. pozycji spośród 11 drużyn, a na wyróżnienie w zespole zasłużyła Wanessa Stankiewicz. Rywalizacja w roczniku 2004 zakończyła się sukcesem UKS Nowa Karczma, która w finale zwyciężyła SPR Sośnicę Gliwice 16:14. Trzecie miejsce zajęła Zgoda Ruda Śląska. Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe koszulki oraz wiele cennych nagród rzeczowych.