Środa, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 6169
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zwycięskie ostatki, sezon pełen nauki i doświadczeń

Poniedziałek, 3 marca 2025, 16:52
Aktualizacja: 16:59
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Zwycięskie ostatki, sezon pełen nauki i doświadczeń
Fot. FB: KSW Spartakus Jelenia Góra
Drużyna Górskich Resortów Spartakusa Jelenia Góra zakończyła swój debiutancki sezon w rozgrywkach seniorskiej II ligi. Podopieczne trenerki Moniki Krawczyszyn-Samiec spisały się znakomicie, pokonując na własnym terenie ZKK Olimpię Wodzisław Śląski 80:79.
- W emocjonującym meczu, w którym wynik kilkukrotnie zmieniał się na korzyść obu drużyn, Spartanki ostatecznie pokonały Olimpię, prezentując zespołową i skuteczną grę. Kluczowym elementem triumfu była szeroka ofensywa – aż cztery zawodniczki zdobyły ponad 10 punktów, co pokazuje wszechstronność i głębię składu. 30 punktów zaliczyła najbardziej doświadczona Joanna Pawlukiewicz, a 19 debiutująca w tym sezonie na 2-ligowych parkietach Julia Michalak. Wiktoria Boks imponowała pod koszem, notując aż 17 zbiórek, a Joanna Pawlukiewicz dołożyła do tego 12. W organizacji gry wyróżniła się ponownie Boks, która rozdała 7 asyst, a cały zespół zgromadził ich łącznie 19. To zwycięstwo było efektem świetnej współpracy i konsekwentnej walki do samego końca, co potwierdza siłę Spartanek w tegorocznych rozgrywkach! - relacjonują ten mecz gospodynie.

Punkty zdobyły: Pawlukiewicz (30), Michalak (19), Boks (11), Niesobska (11), Judka (9), Sala, Tomalak, Młodzińska, Nejman. Trenerka: Monika Krawczyszyn-Samiec.

- To był sezon pełen emocji i cennych doświadczeń dla młodych Spartanek. Mimo że odniosłyśmy 4 zwycięstwa, aż 4 mecze przegrałyśmy różnicą zaledwie 2 punktów lub po dogrywce. Walczyłyśmy do końca, a każdy mecz był okazją do nauki i rozwoju. W składzie naszej drużyny było aż 9 dziewcząt w wieku od 15 do 17 lat, które dzielnie rywalizowały na drugoligowych parkietach. To dopiero początek ich koszykarskiej drogi – przyszłość Spartanek zapowiada się obiecująco. Dziękujemy za wsparcie wszystkim naszym kibicom - mówi trenerka Monika Krawczyszyn-Samiec.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy rozliczyłaś/eś już PIT?

Oddanych
głosów
231
Tak
74%
Nie, ale zrobię to "na dniach"
14%
Nie - pewnie jak co roku zrobię to w ostatniej chwili
11%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Czy Trump przehandluje Ukrainę?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Inne wydarzenia
Pobił Rekord Guinnessa, 2831 km na jednym baku
 
Aktualności
Rozbierają maka
 
Karkonosze
1,5 % na ratowanie zdrowia i życia
 
112
Znowu stłuczka obok sądu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group