W programie koncertu melomani mogli usłyszeć:
John Dowland: Behold a wonder here
Thomas Campion: My sweetest Lesbia
John Dowland: Come again
improwizacja solowa na lutni
John Dowland: I saw my lady weep — In darkness let me dwell — Time stands still
improwizacja solowa na lutni
2 pieśni ludowe: I will give my love an apple — Wayfaring stranger
George Frideric Handel: kantata "Nel dolce tempo"
improwizacja solowa na lutni
2 pieśni ludowe: Down by the Salley Gardens — The water is wide
Robert Johnson: Have you seen the bright lily grow
improwizacja solowa na lutni
John Dowland: Can she excuse my wrongs — Say love if ever thou didst find.
Andreas Scholl pochodzi z rodziny o chóralnej tradycji. Już w wieku 7 lat wstąpił do chóru, a mając 13 odwiedził Rzym jako jeden z 20 000 chórzystów zaproszonych z całego świata na tamtejszy festiwal. Studiował w Bazylei w Schola Cantorum. Zajmuje się wykonawstwem muzyki dawnej - nagrał albumy np. ze wszystkimi kantatami Bacha czy dziełami Purcella. Rozpoczął także karierę operową, występując m. in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku oraz z orkiestrami Berliner Philharmoniker czy Royal Concertgebouw Orchestra. W 2005 roku jako pierwszy kontratenor został zaproszony do występu na festiwalu Last Night of the Proms w Londynie. (źródło: Silesia Sonans)
Edin Karamazov to lutnista pochodzący z Bośni i Hercegowiny, również wykształcony w Schola Cantorum w Bazylei. Współpracował z takimi zespołami jak L’Arpeggiata czy Orpheus Chamber Orchestra. W 2007 roku wraz ze Stingiem nagrał album Pieśni z Labiryntu, poświęcony lutniowym pieśniom Johna Dowlanda, renesansowego kompozytora, lutnisty i śpiewaka. Zrealizował szereg nagrań solo oraz zespołowych, również z żeńską grupą wokalną z Chorwacji. (źródło: Silesia Sonans)
W ramach festiwalu odbędzie się jeszcze jeden koncert (23.10) - u partnera projektu, czyli w Bautzen, gdzie wystąpi Tansman Trio.