W dniach od 16–19 października Kotlina Jeleniogórska gościła młodych artystów z pięciu krajów Europy: Rosji, Izraela, Austrii, Hiszpanii i Polski. Wystąpili oni w trzech koncertach w Kościele Garnizonowym, Kościele Matki Bożej Łaskawej w Cieplicach i w Kościele w Mysłakowicach, gdzie aktor Jacek Paruszyński przedstawił Tryptyk Rzymski Jana Pawła II.
Koncerty wysłuchało i oglądnęło łącznie około 500 osób oklaskując na stojąco wykonawców.
Choć koncert i dobór kompozycji był bardzo staranny - mówi Małgorzata Mierczak - dyrektor muzyczny koncertów, to nie da się ukryć, że muzyka nie zawsze była łatwa, ale to wynika ze specyfiki barokowej muzyki klasycznej i liturgii muzycznego ofiarowania tych koncertów trzem papieżom - znawcom i muzycznym koneserom: Janowi Pawłowi II, byłemu papieżowi Benedyktowi i papieżowi Franciszkowi. Tym większy szacunek dla odbiorców!
Cieszymy się - mówił organizator koncertów Stanisław Schubert - że do obchodów Dni Papieskich włączyła się młodzież ze Szkoły Handlowej w Jeleniej Górze przygotowując i rozprowadzając „kremówki Papieskie”. Przed nami setna rocznica urodzin Jana Pawła II, a zatem rok szczególny w kontekście jego nauk, z których nie zawsze potrafiliśmy wyciągać lekcje. Zaplanowaliśmy wspólnie Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Towarzystwem Karkonoskim, Międzynarodowym Towarzystwem Muzycznym „Opera Duch Gór” w Karpaczu, przy udziale Dolnośląskiej Filharmonii w Jeleniej Górze, trzeci koncert Muzyki Papieskiej oraz wydarzenia, które towarzyszyć będą setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II w ciągu całego roku 2020.
Jesteśmy otwarci na pomysły - mówi Stanisław Schubert, bo uważamy, że i w tych przedsięwzięciach potrzebna jest logistyka, zaplecze finansowe, organizacyjne, pomoc wolontariuszy i pobudzanie mieszkańców do refleksji i odbioru wiecznie żywych wartości płynących z nauk Jana Pawła II. Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji drugiego koncertu składamy proboszczom: Andrzejowi Bokiejowi, Mieczysławowi Bendkowskiemu i Tomaszowi Biszko, który wspierał nas w imieniu proboszcza księdza Józefa Steca, a także Markowi Obrębalskiemu - wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, staroście powiatowemu Krzysztofowi Wiśniewskiemu, wójtowi Mysłakowic Michałowi Ormanowi oraz sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.