Procesji przewodniczył ks. Bogdan Żygadło, który na początku Drogi Krzyżowej zaapelował do zgromadzonych, by nie stawali po stronie Barabasza w nadchodzących wyborach. Wielokrotnie nawiązywał do słów Jana Pawła II, który wkrótce zostanie świętym. Podczas kolejnych stacji duchowni przypominali wiernym o cierpieniu jakie niosą ze sobą wojny, o zagrożeniu wojną nuklearną, a także podtrzymywali na duchu tych, którzy są wyśmiewani w związku z tragedią smoleńską.
Przedstawiciele jeleniogórskich parafii brali na swoje ramiona krzyż oraz Najświętszy Sakrament. W trakcie 14. stacji czytano fragmenty Ewangelii nawiązując do nich krótkimi rozważaniami. Spod Bazyliki Mniejszej ruszyło około 200 wiernych, ale ich liczba rosła z każdą stacją za sprawą przechodniów, którzy postanowili wziąć udział w tradycyjnym marszu.
Stacje Drogi Krzyżowej:
1) Pan Jezus skazany na śmierć.
2) Pan Jezus bierze krzyż na swe ramiona.
3) Pierwszy upadek Pana Jezusa.
4) Pan Jezus spotyka swą matkę.
5) Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Jezusowi
6) Święta Weronika ociera twarz Pana Jezusa.
7) Pan Jezus upada pod krzyżem po raz drugi.
8) Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty
9) Trzeci upadek Pana Jezusa.
10) Pan Jezus z szat obnażony.
11) Pan Jezus przybity do krzyża.
12) Pan Jezus umiera na krzyżu.
13) Pan Jezus zostaje zdjęty z krzyża.
14) Pan Jezus złożony do grobu.
Wielki Piątek w Kościele Katolickim jest dniem żałoby. To jedyny dzień w roku liturgicznym, kiedy nie odprawia się mszy świętych. W świątyniach od popołudnia aż do wieczora Wigilii Paschalnej trwają czuwania przy symbolicznym Grobie Pańskim.