Gdy o godzinie 18. rozpoczynał grać Rafał Nosal z zespołem Bohema, przed sceną było jeszcze dużo miejsca, ale z utworu na utwór z parkingów samochodowych i z przystanku autobusowego szedł sznur ludzi. Widownia na łące zapełniała się coraz bardziej. Po sporach o nazwę i miejsce organizacji widać było, że tutaj ludzie czują magię śpiewania poezji.
- Przyjechałem po raz kolejny z żoną i córką, słyszałem o jakiś problemach, ale dla mnie poezja śpiewana jest tylko tutaj i jeszcze tacy wykonawcy – powiedział nam Sławek z Jeleniej Góry.
Półtorej godziny później wystąpił Andrzej Sikorowski z córką Mają Sikorowską. Koncert niezwykły, głos Andrzeja doskonale znany z Grupy pod Budą tutaj brzmiał inaczej, no i córka Maja, kolejny wspaniały młody głos śpiewający łagodne przeboje.
Po nich, Wolna Grupa Bukowina i wiele przebojów, gdy zabrzmiało „O wierna rzeko” ludzie zaśpiewali chórem. Podobnie było z Sielanką o domu, z której pochodzi cytat Gitarą i Piórem, przez wiele lat tytuł imprezy w Borowicach.
Przed 23 zaśpiewał Stanisław Soyka. Cud niepamięci, Absolutnie nic i inne utwory na nowo rozgrzały publiczność, trochę schłodzoną pojawiającą się rosą. Niezwykle zabrzmiał wiersz Miłosza „Który skrzywdziłeś człowieka prostego” napisany w innej rzeczywistości. Śpiewany chórem z artystą brzmiał jak skarga na nie do końca udany nasz świat. Niezwykłe brzmienia wydobywał z gitary akompaniujący Soyce basista Locko Richter.
- Bywałam tutaj jako dziecko z rodzicami i namiotem, uwielbiam ten klimat i cieszę się, że tu po raz kolejny jestem – powiedziała Dominika z Wrocławia.
A o 24 jak co roku amatorzy i wszyscy którzy wierzą, że umieją śpiewać wyszli na deski w ramach wolnej sceny.
Wśród widzów wypatrzyliśmy wójta gminy Podgórzyn, panią Annę Latto, która uważnie słuchała kolejnych wykonawców.