W trakcie wczorajszego święta plonów nie zabrakło obrzędów związanych z zakończeniem żniw. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potem był korowód dożynkowy, przekazanie na ręce wójta gminy Michała Ormana przez starostę i starościnę dożynek bochna chleba wypieczonego z tegorocznego zboża oraz konkurs wieńców dożynkowych przygotowanych przez sołectwa. Jury konkursu najwyżej oceniło instalację dożynkową w kształcie domu tyrolskiego przygotowaną przez sołectwo Mysłakowice. Na scenie prezentowały się lokalne zespoły ludowe.
Organizatorzy festynu towarzyszącemu dożynkom czyli Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury, zadbali o dobrą zabawę dla uczestników. Na dzieci czekały: dmuchańce, przejażdżki konne i bryczkami, zagroda ptactwa, przejazdy drezyną elektryczną, ekspozycja fiata 126 p, kreatywne warsztaty z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Kołem Gospodyń Wiejskich Wojanów – Bobrów, gry i zabawy z lat 70 i 80 z ZHP
Muzycznie imprezę oprawiły koncerty duetu „My Dwie” z gośćmi, z zespołów Antares i Inwazja Hitów. Nie zabrakło także pokazu tańca przygotowanego przez Szybiak DANCE Studio. Na finał zaśpiewała gwiazda imprezy czyli Cleo.
Dożynkom towarzyszyły dwa bardzo ważne wydarzenia: wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek nowej szkoły podstawowej w Mysłakowicach oraz przekazanie sztandaru dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy.
Z roku na rok rolników w naszej gminie jest coraz mniej – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. Brakuje nowych rolników, a ci starsi sprzedają swoje gospodarstwa, choć są takie, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Dominującym kierunkiem rozwoju gminy staje się obsługa ruchu turystycznego. Staramy się jednak pamiętać o rolniczym trudzie i co roku organizujemy dożynki gminne, a w niektórych miejscowościach dożynki sołeckie. Z okazji święta plonów życzę rolnikom dużo zdrowia, wytrwałości oraz jak najmniej nieszczęść związanych z pogodą - dodał wójt.