Pośród założycieli Stowarzyszenia są: byli żołnierze, urzędnicy, ekolodzy, lekarze, psycholodzy, urbaniści, nauczyciele. Stowarzyszenie ma charakter integracyjny, jego założycielami są seniorzy i osoby niepełnosprawne, ale otarte jest ono na wszystkich, a w szczególnie mile widziani są młodzi mieszkańcy miasta i regionu.
Ten ruch społeczny ma na celu uatrakcyjnienie oferty turystycznej miasta przez lepsze wykorzystanie obszarów położonych w pobliżu Boru. - Marzy nam się, żeby od ulicy Wiejskiej przez Zabobrze i okolice "Grzybka", aż do Perły Zachodu utworzyć przy udziale miasta bulwar, łączący trasy spacerowe
po obu stronach rzeki. W ten sposób wydłużylibyśmy najstarszą, bo liczącą ponad 300 lat trasę spacerową wiodącą przez Borowy Jar do Perły Zachodu – mówi pan Eugeniusz.
Pomysł polega na zorganizowaniu prawie 7-kilometrowej trasy po obu stronach rzeki, z której mogliby korzystać piesi, rowerzyści i wózkowicze. To miejsce na 5-6. godzinny spacer z kijkami nordic walking dla wielopokoleniowych rodzin. Oczywiście muszą być wykonane miejsca spoczynkowe, odtworzone wieże widokowe, umieszczone tablice informacyjne i inne elementy infrastruktury turystycznej.
W swoich zamierzeniach poszukujemy partnerów w Urzędzie Miasta, dyrekcji Parku Krajobrazowego "Dolina Bobru", towarzystwach regionalnych z Towarzystwem Karkonoskim włącznie – dodaje.
Stowarzyszenie liczy 19 osób, ma siedzibę w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, przy ulicy Osiedle Robotnicze 47a. Członkowie Zarządu są do dyspozycji zainteresowanych w każdą środę, w godzinach od 15.00 do 16.00. Można również kontaktować się telefonicznie z Eugeniuszem Sosnowiczem pod numerem 508 469 168 lub dzwonić na bezpłatną infolinię do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych pod numer 800 700 025.