W sali widowiskowej POK została uroczyście otwarta wystawa Romana Ćwiąkały zatytułowana „Biografia zapisana na kanwie”, na której można było podziwiać obrazy wykonane haftem krzyżykowym.
Część muzyczno-wokalną wypełniły gościnne występy zespołów ludowo-folklorystycznych: „Szklarki” z Piechowickiego Ośrodka Kultury, „Echo” z Bolkowa, „Wojcieszowianki” z Wojcieszowa, „Kowarskie Wrzosy” z Kowar, „Gościniec” z Mysłakowic oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Pod czerwonym muchomorem” w Piechowicach pod opieką Bożeny Woś, Natalia Lis i grupa „sPOKo” z Piechowickiego Ośrodka Kultury.
W koncercie zaprezentowały się także gościnne kapele ludowo-folklorystyczne: „Szklarki” z Piechowic, „Chabry” z Kwieciszowic, „Szarotka” z Mysłakowic, „Rybniczanki” z Rybnicy, „Sokolik” z Karpnik, „Karkonosze” z Gruszkowa oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Chatka Puchatka” w Piechowicach pod kierunkiem Grażyny Biel.
Występujące zespoły wykonały na ocenę popularną piosenkę biesiadną „Hej, z góry, z góry, jadą Mazury” (Mazureczek) i walczyły o nagrodę Super Baby. Wszystkie występy oceniał burmistrz Piechowic - Witold Rudolf. Na scenie w ludowym karaoke mieli możliwość zaprezentować się także soliści, w przeboju Grzegorza z Ciechowa (Grzegorza Ciechowskiego) „Piejo kury piejo”, w którym wykorzystano oryginalne nagranie słynnej lubelskiej śpiewaczki ludowej Anny Malec. Nagrodą były pakiety podarunkowe papieru higienicznego ufundowane przez WEPA S.A. Piechowice.
Zwiedzający mogli poznać sztukę zdobienia pisanek według tradycji polskiej i czeskiej. Imprezie towarzyszyły także warsztaty i stoiska ze sztuką ludową oraz wypiekami wielkanocnymi. Jako atrakcję dla dzieci przygotowano żywe zagrody zwierzątek wielkanocnych.
Podczas wenty odbyło się także uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Pisanka wielkanocna” wraz z wręczeniem nagród i wystawą pokonkursową. Komisja pod przewodnictwem posłanki na Sejm RP Zofii Czernow, spośród 37. prac wyłoniła 9 najciekawszych i najpiękniejszych kompozycji. Zwycięzcami zostali autorzy najbardziej oryginalnych pomysłów (m.in. kwoka wysiadująca pisanki, pisanki zdobione woskiem nanoszonym punktowo, gigantyczna bogato zdobiona pisanka upieczona z ciasta, pisanki i baranek z makaronu z koronkowymi wzorami). Na liście laureatów znaleźli się: w kategorii pisanka rodzinna: I miejsce – Aleksander Bukała, II miejsce – Marcel Skiba, III miejsce – Tomasz Bukała, Wyróżnienie – grupa „Kotki” z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Pod czerwonym muchomorem” w Piechowicach; w kategorii pisanka indywidualna: I miejsce – Adam Kulikowski, II miejsce – Ryszard Glegoła, III miejsce – Agnieszka Pijar, Wyróżnienie – Monika Stołek, Wyróżnienie – Kinga Janoszczyk.