To plany nawiązujące do tradycji Jeleniej Góry. Trasa spacerowa prowadziłaby od Domu Przyjaciół Harcerza przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze do Perły Zachodu i z powrotem, wzdłuż drugiego brzegu rzeki, do osiedla Zabobrze.
- Naszym celem - mówi Eugeniusz Sosnowicz, prezes stowarzyszenia - jest stworzenie oferty dla jeleniogórzan i turystów, która po uporządkowaniu obu brzegów Bobru pozwoli nie tylko tubylcom na korzystanie z tras spacerowych podzielonych na 19 odcinków z tablicami informacyjnymi i miejscami odpoczynku. Zabiegamy więc o sponsorów, do których należą nie tylko planiści, architekci, ale również ekolodzy – podkreśla. - Bóbr jest symbolem naszego Stowarzyszenia - mówi pan Eugeniusz. - Zamierzamy na przełomie września i października zorganizować tu piknik jako ofertę nie tylko dla zabobrzan - dodaje.
- Sponsorzy pomogą nam wyremontować obiekt, łącznie z naprawą dachu, a partnerzy, tj. Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Towarzystwo Karkonoskie wspierać będą przez swoich członków naszą działalność statutową. Liczymy też na współpracę z dyrekcją Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, którego działalność wpisuje się w pewien odcinek brzegu rzeki Bóbr w Borowym Jarze. Rozpoznajemy również możliwość zdobycia środków z różnych funduszy i uważamy, że nasze plany nie są bez szans, bo Jelenia Góra nie ma oferty dla rodzinnej turystyki – mówi prezes.