Zgodnie z zamówieniem, wykonawca będzie miał 15 miesięcy (od podpisania umowy) na realizację zadania. Długość peronów ma wynieść 100 m, a wysokość 0,55 m. Przewiduje się prędkość maksymalną pociągów pasażerskich do 60 km/h.
Oprócz rewitalizacji linii na odcinku do Mysłakowic, w zamówieniu wpisano również rozbiórkę torów w tunelu pod Przełęczą Kowarską (1025 m długości), w tym m.in. odtworzenie rowów na długości około 200 m. w celu odprowadzenia wody z tunelu, zabezpieczenie wlotów tunelu przed nieuprawnionym wejściem osób trzecich (a więc nie będzie już dostępny dla turystów) i podobne prace porządkowe na moście nad tunelem (Droga Głodu).
DSDiK chciała przeznaczyć na realizację zadania 20.283.042,04 zł. Wpłynęło 12 ofert, w tym jedna mieszcząca się w założeniach cenowych zamawiającego. Złożyła ją spółka Infrakol z Jawora (cena: 20 135 090,16 zł), czyli firma, która m.in. wykonała przebudowę peronów na głównej stacji w Jeleniej Górze, czy budowę przystanków kolejowych Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysłowa. Aktualnie DSDiK rozpocznie weryfikację ofert, a w ciągu 30 dni możemy się spodziewać wyboru wykonawcy. Inwestycja jest dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach Polskiego Ładu kwotą 21 mln zł.
To ważny ruch w kierunku odtworzenia ruchu kolejowego do Karpacza i Kowar. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego chce pozostałe odcinki zrewitalizować ze środków unijnych nowej perspektywy finansowej.