Wtorek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 5727
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Magistrat do gruntownego remontu

Środa, 1 sierpnia 2018, 6:45
Aktualizacja: Czwartek, 2 sierpnia 2018, 8:46
Autor: WAC
Piechowice: Magistrat do gruntownego remontu
Fot. WAC
Samorządowcy z Piechowic wyłonili wykonawcę gruntownego remontu połączonego z termomodernizacją budynku tamtejszego Urzędu Miasta.

Na przetarg wpłynęła oferta jednej firmy i to ona będzie wykonawcą inwestycji. Prace mają potrwać do połowy listopada. Ich koszt to prawie 920 tysięcy złotych Samorząd Piechowic jest przygotowany, aby zrealizować tę inwestycję w całości ze środków z budżetu miasta. Jednocześnie będzie się starać się o dofinansowanie ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Budynek, który od dawna znajdował się w nienajlepszym stanie technicznym ma zostać docieplony. Zostanie też wymienione poszycie dachowe i węzeł ciepłowniczy oraz odnowiona elewacja. Obiekt otrzyma nowe okna i drzwi, rynny oraz instalację odgromową. Prace będą prowadzone bez wyłączania obiektu z bieżącego użytkowania.

Czytaj również

Sonda

Czy rozliczyłaś/eś już PIT?

Oddanych
głosów
650
Tak
73%
Nie, ale zrobię to "na dniach"
15%
Nie - pewnie jak co roku zrobię to w ostatniej chwili
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Dlaczego przemysł w USA upadł i czy Trump go odbuduje?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Ciekawe miejsca
Wodospad, który nie jest wodospadem
 
Aktualności
Zamek, który zamkiem już nie jest. Ruiny w Starej Kamienicy
 
Aktualności
Szansa na ratunek dla dworca w Lubawce
 
Aktualności
Zamknięte zbiorniki w Cieplicach i Sobieszowie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group