Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 11482
Zalogowanych: 96
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marzena Machałek na finiszu kampanii

Czwartek, 22 października 2015, 8:41
Aktualizacja: Piątek, 23 października 2015, 23:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marzena Machałek na finiszu kampanii
Fot. Przemek Kaczałko
Już jutro kończy się kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na nadchodzącą niedzielę. Wczoraj (21.10) Marzena Machałek zwołała konferencję prasową przedstawiając wyniki pracy profesorów nt. sytuacji dawnych miast wojewódzkich, określając cztery najważniejsze kwestie dla rozwoju Jeleniej Góry.

Nasz program cieszy się sporym zainteresowaniem, był już prezentowany na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, a posłowie, którzy reprezentują inne, dawne miasta wojewódzkie zwracają się do mnie z prośbą o ten materiał – powiedziała Marzena Machałek.

Nad opracowaniem programu dla rozwoju Jeleniej Góry pracowali: prof. Jacek Potocki (sprawy komunikacji i diagnozy ogólnej), prof. Jarosław Witkowski (rozwój pod względem uczelni wyższych i logistyki) oraz dr Arkadiusz Babczuk (sprawy finansów). - Stanowi to pewien kompleks wypracowanych rozwiązań i kierunków, w jakich powinno pójść państwo, żeby nie doprowadzić do tego, żeby dawne miasta wojewódzkie z metropolii stały się zaściankiem – dodała posłanka PiS.

Część problemów może być rozwiązywana na poziomie władz samorządowych, ale niektóre wymagają rozwiązań systemowych i tutaj ważne jest, żeby mieć reprezentację w Sejmie, która będzie o te nasze interesy zabiegać – powiedział prof. Jacek Potocki z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wydziału w Jeleniej Górze.

Wśród filarów programu dla Jeleniej Góry wymienia się:
– Wspieranie rodzimej przedsiębiorczości – mowa jest o obecnej dyskryminacji małych i średnich przedsiębiorstw oraz ułatwianiu działalności i zwalnianiu z podatków zagranicznych koncernów. PiS deklaruje wspieranie rozwoju polskich firm m.in. poprzez zmiany w polityce podatkowej.
– Poprawa dostępności komunikacyjnej – Jelenia Góra potrzebuje drogi szybkiego ruchu łączącej miasto jak najkrótszą drogą z autostradą A4 i Wrocławiem – podkreślają autorzy projektu.
– Stworzenie programów rewitalizacyjnych – czyli propozycja programowa dla „ściany zachodniej”, która jest zaniedbana. W minionych latach poważne środki zainwestowano w rewitalizację Polski wschodniej.
– Uporządkowanie zasad, regulujących gospodarowaniem na terenach cennych przyrodniczo – mowa jest o zagmatwanych przepisach, skomplikowanych procedurach i sprzecznej ze zdrowym rozsądkiem praktyce, utrudniających rozwój turystyki na takich obszarach jak Karkonosze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
618
Jedną
6%
Kilka (3-5)
19%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
9%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Autobusy nie dają rady
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group