Poniedziałek, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 13004
Zalogowanych: 95
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miał na karku 4 listy gończe!

Niedziela, 3 listopada 2024, 8:13
Autor: Policja Jelenia Góra
Jelenia Góra: Miał na karku 4 listy gończe!
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kilka kradzieży sklepowych. Czynów tych dopuścił się od 11 do 24 października br. w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. ”recydywy”. Jego łupem padł towar o wartości ponad 2700 złotych. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany na podstawie 4 listów gończych.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od 11 do 24 października br. dopuścił się serii kradzieży w jeleniogórskich sklepach.

Jego łupem padły produkty spożywcze o łącznej wartości ponad 2700 złotych. Mężczyzna towar chował w plecaku, a przechodząc przez linię kas, aby nie wzbudzać zainteresowania pracowników płacił jedynie za drobne rzeczy. Policjanci ustalili, że czynów tych dopuścił się w warunkach, tzw.”recydywy”.

Ponadto był on poszukiwany na podstawie 4 listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze oraz w Legnicy celem odbycia łącznie 22 miesięcy pozbawienia wolności oraz przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu w celu ustalenia miejsca pobytu.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Mundurowi na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer sklepowych wytypowali, a następnie zatrzymali 34-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.

Teraz jeleniogórzanin za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Po czynnościach został umieszczony w Areszcie Śledczym w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

25
63%
Cieszy
5
13%
Hahaha
3
8%
Nudzi
2
5%
Smuci
2
5%
Złości
3
8%
Przeraża

Czytaj również

Sonda

Czy rozliczyłaś/eś już PIT?

Oddanych
głosów
610
Tak
74%
Nie, ale zrobię to "na dniach"
15%
Nie - pewnie jak co roku zrobię to w ostatniej chwili
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Dlaczego przemysł w USA upadł i czy Trump go odbuduje?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Aktualności
Zamek, który zamkiem już nie jest. Ruiny w Starej Kamienicy
 
Aktualności
Szansa na ratunek dla dworca w Lubawce
 
Aktualności
Zamknięte zbiorniki w Cieplicach i Sobieszowie
 
Piłka nożna
Za słabi na... Gacie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group