Na koniec 2018 roku przychody Zamku Książ wynosiły nieco ponad 10 milionów złotych, a dziś jest to już ponad 30 milionów złotych. To wzrost aż o 300 procent.
Przez sześć ostatnich lat Zamek Książ łącznie odwiedziło prawie 3 miliony osób. Na remonty i inwestycje przeznaczono w tym czasie łącznie ponad 20 milionów złotych.
- Na sukces Zamku Książ pracuje zespół specjalistów, a także liczni współpracownicy i eksperci. To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że przez ostatnie lata to grono podjęło się ze mną pracy na rzecz zamku – mówi Anna Żabska.
Otwarcie podziemi
W 2018 roku w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie turystów uruchomiono podziemną trasę turystyczną pod Książem. Tym samym wydrążone w latach 1944-45 przez więźniów filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen stały się jedną z największych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku.
Apartamenty księżnej Daisy
W 2023 udostępniono odtworzone prywatne apartamenty najsłynniejszej w historii mieszkanki zamku, księżnej Daisy von Pless (1873-1943). Tym samym naprawiano to co w 1944 roku zniszczyli hitlerowcy. Inwestycja kosztowała 2 miliony złotych. W tym roku odtworzone zostanie kolejne historyczne pomieszczenie – buduar księżnej.
Welcome Center
W 2020 roku dawny, książęcy budynek gospodarczy przylegający do muru południowego zamku dolnego został kompleksowo wyremontowany i zaadaptowany na centrum powitalne. Nowa jakość kosztowała w wypadku Welcome Center ponad 2,5 mln zł. Powstał nowoczesny budynek z trzema stanowiskami kasowymi, monitorami informującymi o tym, ile jest biletów dostępnych i w którym okienku, powstały też biletomaty oraz nowy sklep z pamiątkami.
Rewaloryzacja parku
Ponad 10 mln zł trafi do Zamku Książ w ramach projektu Via Botanica, którego wartość wynosi ponad 3,4 mln euro. Z tych pieniędzy odbędzie się m.in. rewaloryzacja tarasu wejściowego zamku wraz z pracami konserwatorskimi muru południowego. Ponadto sukcesywnie remontowane i udostępniane są turystom zamkowe tarasy i zdobiące je fontanny.
Palmiarnia – nowe życie
Sześć wyremontowanych szklarni z nowymi funkcjami, iluminacje wśród roślin, a przede wszystkim nowi mieszkańcy Palmiarni - czeskie lemury i największa w Polsce wystawa drzewek bonsai. Dzięki środkom europejskim i profesjonalnemu zarządzaniu leżąca w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Książ zabytkowa Palmiarnia jest obecnie jedną z największych atrakcji regionu.