W Jeleniej Górze, podobnie jak w wielu innych miastach Polski upamiętniono 61. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Organizatorzy podkreślali, że frekwencja nie była tu istotna. Chodziło o zaznaczenie kolejnego punktu na mapie śpiewających tego dnia „Odę do radości”. Działacze KOD-u uważają, że rząd doprowadzi do izolacji naszego kraju w strukturach unijnych, albo nawet doprowadzi do wystąpienia Polski z UE.
Unijny hymn to od 1972 roku fragment IX Symfonii Ludwiga van Beethovena skomponowanej w 1823 roku do tekstu poematu Fryderyka Schillera „Oda do radości” z 1785 r.
W niedzielę KOD-owcy w wielu miejscowościach w Polsce śpiewając utwór, uczcili 61. rocznicę podpisania dwóch umów międzynarodowych (25 marca 1967 r.) - pierwsza z umów (w latach 1958-1992) nosiła nazwę Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą. Traktat z Maastricht (Traktat o Unii Europejskiej) przekształcił EWG we Wspólnotę Europejską, w związku z czym dokument ten otrzymał nazwę Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską. Z kolei drugą umową był podpisany Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Energii Atomowej (Euratom). Oba te traktaty weszły w życie 1 stycznia 1958 r.