Rzeźba nie pasowała do koncepcji rewitalizacji Parku Zdrojowego, który w założeniu miał odzyskać wygląd z XIX wieku. Marysieńka trafiła na skwer przed Pawilonem Edward w latach 60. minionego stulecia. To dzieło artysty plastyka i rzeźbiarza Stanisława Brodziaka, który zaprojektował także nową aranżację wnętrz Teatru Zdrojowego. Twórczość Brodniaka nie wytrzymała jednak próby czasu.
Zamiast fontanny z Marysieńką w Parku Zdrojowym od wiosny przyszłego roku działać będą trzy wodotryski. Dwa powstały w miejscu, gdzie przed remontem parku rozciągały się błonia. Obok powstały skwery z ławkami.
Tak więc rzeźbę, która przez lata wpisała się w wizerunek Parku Zdrojowego, będzie można oglądać tylko na archiwalnych fotografiach. Jedna z nich znajduje się tuż przy Domu Zdrojowym przy ul. Ściegiennego. Pochodzi z czasów, kiedy przy wodotrysku istniały jeszcze figurki czterech chłopców. W nieznanych okolicznościach zniknęły one jednak z obramowania niecki. Jedna z rzeźb trafiła do Jagniątkowa: można ją zobaczyć z jednego z mostków nad Wrzosówką.