Spotkanie rozpoczęła prezes Stowarzyszenia Teresa Adamowicz, która wyraziła wielką wdzięczność za liczne uczestnictwo zaproszonych gości, sympatyków „Pomocnej Dłoni” . Następnie głos zabrała Małgorzata Hałon z sekcji Hipoterapii, wieloletni pedagog i hipoterapeuta, która omówiła wszystkie działania projektowe, skierowane do dziesięciorga niepełnosprawnych dzieci i ich rodziców.
Kolejnym punktem programu był kadryl, czyli synchroniczna jazda konna w rytm muzyki. Wielką atrakcją były przebrania koni i amazonek. Można było również przejechać się konno i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pani Małgosia zaprezentowała także krótkie zajęcia hipoterapii, udowadniając, że koń jest „uniwersalnym stanowiskiem terapeutycznym”. Nie obyło się bez grillowania.
- Zgodnie z tematyką spotkania, dzieci i rodzice wspólnie uczyli się piosenki „Wio, koniku…”, co sprawiło, że nastrój był bardzo radosny, mimo męczącego upału. W przerwie biesiady była prezentacja karetki pogotowia. Ratownicy medyczni, zapraszając dzieci do ambulansu opowiadali, czym się zajmują jakie jest wyposażenie karetki i do czego służy konkretny sprzęt – relacjonuje Teresa Adamowicz. - Założony cel został osiągnięty. Było to spotkanie osób, którym problemy dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin leża na sercu. Dziękujemy gościom i wszystkim zaangażowanym w organizację Festynu Rodzinnego – dodaje T. Adamowicz.
Organizatorem było Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych Pomocna Dłoń wraz z partnerami: Miastem Jelenia Góra, Przedszkolem Integracyjnym nr 14 w Jeleniej Górze, Karkonoskim Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej Doroty Grabowskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.
Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.