– Ten nie robi błędów, komu obca jest wytężona praca – powiedział prezydent Marek Obrębalski zauważając, że potknięcia w minionych 12 miesiącach były. I jak to ujął: – Były identyfikowane przez media.
W szczegóły jednak nie wchodził.
Za to o sukcesach – w dużym skrócie – opowiadał dziennikarzom prawie pół godziny. Szef miasta wymienił zabiegi w dotyczące otwarcia w Jeleniej Górze podstrefy kamiennogórskiej strefy drobnej przedsiębiorczości, wpisanie do planów inwestycyjnych obwodnicy południowej, remont estakady obwodnicy północnej oraz zamontowanie „inteligentnej” sygnalizacji świetlnej na najważniejszych skrzyżowaniach.
Marek Obrębalski mówił także o działaniu władz na rzecz bezpieczeństwa (wsparcie policji), zdrowia (zakup aparatury USG dla szpitala), niepełnosprawnych (wsparcie turnusów rehabilitacyjnych dla około 1000 osób) oraz ubogich (pomoc przy zakupie opału i wyprawki szkolnej).
Prezydent pochwalił się także lodowiskiem. Jak dodał zastępca szefa miasta Zbigniew Szereniuk, celowo stanęło ono w cieplicach, aby ożywić uzdrowiskową część miasta, która do tej pory wieczorami przypomina raczej pustynię niż kurort.
Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak podkreślił znaczenie zakupionych rękawów przeciwpowodziowych oraz wdrożenie systemu ostrzegania SMS przed złą pogodą mieszkańców z terenów zagrożonych wylaniem rzek.
Szef miasta dodał także, że wiele zrobiono dla promocji Jeleniej Góry w Polsce. – Programy „Pytanie na śniadanie” i „Kawa czy herbata”, audycje radiowej „Trójki” – wymieniał szef miasta wskazując na zasługi nowo utworzonego wydziału promocji i informacji urzędu. Zwrócił także uwagę na nową formułę otwarcia Września Jeleniogórskiego, która doskonale się sprawdziła.
– Jeszcze w tym roku będzie jarmark świąteczny – uzupełnił M. Obrębalski. Plac Ratuszowy ma być przystrojony na Boże Narodzenie ładniej niż co roku. Ale zorganizowanej zabawy sylwestrowej nie będzie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom magistratu. – Myślimy nad jej scenariuszem w przyszłym roku – dodał szef miasta.