W związku z ogłoszonymi wyborami do Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”, mieszkańcy będą mogli głosować na swoich faworytów w siedmiu komisjach obwodowych. Ich siedziby będą się znajdowały w tych samych miejscach, w których odbywały się listopadowe wybory samorządowe: w Pałacu Schaffgotschów (filia Politechniki Wrocławskiej na Pl. Piastowskim 27), gdzie lokal jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, w Niepublicznym Przedszkolu „Zaczarowany Parasol” przy ul. Fabrycznej 1a, w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. PCK 14a, w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 przy ul. Junaków 2a, w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplicka 34, w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej 74 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Gimnazjalnej 2.
Obszar Cieplic, którego mieszkańcy mają uprawnienia do głosowania, jest zbliżony do IV okręgu wyborczego z wyłączeniem kilku ulic i odcinków. M.in. nie obejmuje wszystkich domów z ulicy Lubańskiej, na głosowanie nie pójdą też mieszkańcy ul. Junaków, Ceglanej, Cichej, Kowalskiej, Michejdy i Poprzecznej.
Kandydaci do rady dzielnicy będą mogli zgłaszać się do komisji wyborczych od 8 do 25 lutego. Zainteresowani muszą jednak spełnić dwa podstawowe warunki: muszą na stale zamieszkiwać na terenie Jeleniej Góry oraz nie mogą mieć rodzinnych powiązań z osobami kandydującymi do rady. Nie mogą być też karani. Zgłoszenia należy składać na formularzach dostępnych na stronie BIP urzędu miasta w Jeleniej Górze lub w Punkcie Obsługi Interesanta przy ul. Sudeckiej 29. Wszystkich kandydatów wyborcy poznają do 28 lutego.
Obwodowa komisja wyborcza zostanie powołana do 3 lutego. Zgodnie z uchwałą rady miasta, jej przewodniczący otrzyma 150 zł, a jej członkowie po 120 zł. Tymczasem radni z Cieplic nie dostaną diet za pracę: będą sprawowali mandat społecznie.
Do pięcioosobowej okręgowej komisji wyborczej natomiast z rady miasta zaproponowano Jerzego Lenarda, Jerzego Pleskota oraz Janusza Wojtasa. Dwóch pozostałych wyłoni prezydent Jeleniej Góry.