To jeden z nielicznych projektów, który oferuje pomoc w tak szerokim zakresie. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną finansuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Projekt jest realizowany już drugi rok z rzędu. W minionym roku obejmował Wrocław, Oławę i Środę Śląską. - W tym roku jest to aż 12 miast: Jelenia Góra, Wałbrzych, Legnica, Wrocław, Sobótka, Środa Śląska, Miękinia, Łagiewniki, Mietków – Milin, Oława, Ząbkowice Śląskie i Strzelin – wymienia psycholog Aleksandra Kubacka.
Kto może się zgłosić? – Pomagamy przede wszystkim ofiarom przemocy domowej, ale nie tylko – wyjaśnia Błażej Kubacki. – Zgłaszać się do nas mogą osoby pokrzywdzone w takich przestępstwach, jak kradzieże, wypadki komunikacyjne i inne. W ramach swoich działań udzielamy pomocy psychologicznej, prawnej, ale i finansowej ( np. na pokrycie kosztów leczenia, obdukcji, pokrywanie kosztów związanych z edukacją, dopłat do czynszów, finansowanie przejazdów, zakup żywności, środków chemicznych czy odzieży) – wymienia prawnik.
Jaki jest warunek skorzystania z pomocy? Trzeba telefonicznie umówić się na pierwsze spotkanie tzw. kwalifikujące do konkretnej formy pomocy. Telefon do stowarzyszenia Intro prowadzącego projekt to: 667 323 965 ( pn.- pt., w godz. 8.00 – 15.00) oraz 730 304 749 ( pn. – pt., w godz. 15.00 – 18.00).