Najlepszymi wynikami może pochwalić się Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego. Na 50 punktów, które można było uzyskać maksymalnie, trzecioklasiści wywalczyli 41,6 z części humanistycznej oraz 41 z części matematyczno-przyrodniczej.
– To bardzo wysoki poziom rozwiązywalności zadań, więc jestem z moich uczniów dumny – powiedział nam dyrektor szkoły Paweł Domagała.– Gimnazjaliści brali udział w licznych olimpiadach naukowych, co znacznie podnosi poziom wiedzy i motywuje do działania. Uważam jednak, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej – dodał.
Tuż za „Żeromem” plasują się uczniowie Gimnazjum Społecznego, którzy osiągnęli wynik 37,1 w części humanistycznej i 32, 6 w zadaniach z nauk ścisłych.
W kategorii szkół zrejonizowanych na pierwszym miejscu pojawiło się Gimnazjum nr 1 z ulicy Piłsudskiego. Uczniowie osiągnęli wyniki 35, 6 w części humanistycznej i 31, 5 w matematyczno – przyrodniczej. Pozostałe wyniki z zadań humanistycznych to 31,9 punktów dla Gimnazjum nr 3; 31, 3 dla uczniów Gimnazjum przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1; 30,4 dla Gimnazjum nr 2 - 29, 2 dla Gimnazjum przy szkole rzemiosł artystycznych i 26, 9 dla Gimnazjum nr 4. Trzecioklasiści z „czwórki” zaliczyli część matematyczno-przyrodniczą sumą 22,5 punkta.
W skali kraju średnie wyniki egzaminu w poszczególnych częściach to 30,8 z zadań humanistycznych i 21,1 z matematyczno przyrodniczych. Województwo wypadło nieco gorzej: 30, 4 i 26,4. Wyniki jeleniogórskich uczniów są więc nieco powyżej kraju i województwa.