Wokół rynku miejskiego usytuowane są stoiska z głównymi bohaterami imprezy, czyli minerałami, kamieniami szlachetnymi, półszlachetnymi i ozdobnymi, wyrobami jubilerskimi oraz skamieniałościami (Międzynarodowa Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich). Działają też różne pracownie np.: cięcia i szlifowania agatów, pokazy płukania złota, warsztat pracy geologa przygotowany przez studenckie koło naukowe geologów, punkt bezpłatnej wyceny kamieni szlachetnych i ozdobnych czy punkt konsultacyjny dla zainteresowanych skałami i minerałami.
W salach ratusza zorganizowano również wystawy: „Zatrzymane w czasie – skamieniałości i bursztyny”, „Krzemionkowe skarby Dolnego Śląska”, „Bogactwo przyrodnicze i geologiczne ziemi lwóweckiej” oraz wystawę konkursową prywatnych kolekcji minerałów i lamp agatowych.
Na rynku miejskim oraz stadionie usytuowano dwie sceny, na których odbywają się występy artystyczne i różnego rodzaju pokazy.
Organizatorzy zadbali także o rozrywkę dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Jest strefa geo z zabawami dla dzieci, dwa lunaparki, dmuchane zamki, zorbing, strzelnica, gry zręcznościowe oraz pokaz wirtualnej rzeczywistości.
Nie zabrakło również strefy gastronomicznej, gdzie oprócz różnego rodzaju fast foodów i przekąsek, prezentują się wystawcy z produktami regionalnymi, jak: sery, piwa, wina, wyroby wędliniarskie, chleby, kiszonki, słodycze. Jest też strefa roślin do domu i ogrodu. Z atrakcji dodatkowych można skorzystać np. ze zwiedzania browaru i muzeum browarnictwa.
Międzynarodowa giełda minerałów i wyrobów jubilerskich jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych - zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Na giełdzie można znaleźć wiele ciekawych i wartościowych okazów, takich jak: kryształy, meteoryty, skamieniałości, bursztyny, diamenty, szmaragdy, rubiny i wiele innych. Jest to także okazja do nawiązania kontaktów z innymi kolekcjonerami, handlarzami i naukowcami. Można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat pochodzenia, właściwości i zastosowania minerałów i kamieni.
Wydarzeniu towarzyszą również wykłady, referaty i sesje naukowe dotyczące geologii oraz odkryć paleontologicznych na Dolnym Śląsku.
Zobacz video:
Agatowe Lato