Chodzi o pociąg InterRegio "Galicja" relacji Rzeszów-Wrocław, które to połączenie realizowała spółka Przewozy Regionalne. Kursował on od 2011 roku o stałych porach przez trzy lata naprzemiennie startując z Rzeszowa lub Krakowa, ciesząc się niesamowitą popularnością wśród podróżnych.
- W obecnym rozkładzie jazdy spółka zlikwidowała to połączenie uruchamiając w zamian pociąg InterRegio "Piast" relacji Jelenia Góra-Warszawa Wschodnia p. Katowice – mówi Grzegorz Oleś. - Co prawda zapewnione jest bezpośrednie połączenie kolejowe w ciągu Jelenia Góra – Wałbrzych – Wrocław – Opole - Katowice, ale połączenia z Krakowem nie ma. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że absurdem jest uruchamianie trzeciego pociągu do Warszawy przy zerowym połączeniu z Małopolską i Podkarpaciem (połączenia do Warszawy dzięki naszym staraniom realizuje PKP Intercity za pomocą pociągów "Śnieżka" relacji Jelenia Góra-Warszawa i "Karkonosze" Jelenia Góra- Lublin).
- Do PKP Intercity wysłaliśmy propozycję wydłużenia w terminie codziennym relacji pociągu TLK I- 36102 „Wyspiański” relacji Kraków Płaszów-Wrocław Główny do Jeleniej Góry i przełączanie jego wagonów na stacji Wrocław Główny do pociągu TLK I-16100 „Śnieżka” relacji Warszawa Wschodnia- Jelenia Góra” lub wydłużenie w terminie codziennym relacji pociągu TLK „Dolnoślązak” relacji Przemyśl-Wrocław do Jeleniej Góry – wyjaśnia Grzegorz Oleś, który zaprasza na konferencję do Centrum Ceramiki i Szkła w Bolesławcu 10 czerwca na godzinę 10.00.