Zalogowanych: 74

Liga Centralna: W Poznaniu "na luzie" jedną

Poniedziałek, 21 października 2024, 4:29
Aktualizacja: 4:47
Drugie z rzędu zwycięstwo powędrowało na konto szczypiornistek MKS-u Vitamineo Jelenia Góra z Ligi Centralnej. Drużyna trenerki Dilrabo Samadovej goniła wynik w wyjazdowym starciu przeciwko ekipie Enea Piłka Ręczna Poznań i odwróciła niekorzystny rezultat do przerwy.

Początek meczu nie zwiastował happy-endu. Po kilku minutach gospodynie prowadziły 5:0, a w 9. minucie 7:1. Przeciwniczki trzymały nas na dystans, a wynik oscylował wokół 5-6 trafień przewagi po stronie poznanianek. Jeszcze w 22. minucie miejscowe prowadziły 14:8, lecz później cztery gole z rzędu zanotowały nasze zawodniczki, a wszystko skończyło się rezultatem 15:13 do przerwy.

Po przerwie na parkiecie trwała walka gol za gol. Pierwszy remis zanotowany został w 38. minucie, kiedy to zrobiło się 19:19, a następnie 20:19 dla jeleniogórzanek. Od tego momentu zanotowano tylko jeden remis (20:20), a później z przodu były już tylko piłkarki ręczne MKS-u Vitamineo. Przyjezdne dopięły swego, wygrywając spotkanie 28:27.

Enea Piłka Ręczna Poznań - MKS Vitamineo Jelenia Góra 27:28 (15:13)

MKS: Wierzbicka, Chlebowska - Jarosz (7), Gałuszka (6), Barna (4), Michałak (4), Mazurkiewicz (3), Kutnik (2), Morozenko (1), Łuszczyńska (1), Beliak, Włodarczyk.