Wyprawa na Kilimandżaro zaczęła się 27 września. Niepełnosprawni, którzy wchodząc lub wjeżdżając na Kilimandżaro, chcą dać dowód na to, że także potrafią sprostać niecodziennym wyzwaniom, mogą to uczynić dzięki fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.
Uczestnicy eskapady muszą stawić czoła rozrzedzonemu powietrzu, ogromnej różnicy temperatur a także bardzo dużemu promieniowaniu słonecznemu. – Dodatkowym utrudnieniem dla uczestników ekspedycji poruszających się na wózkach będzie pokonanie grani szczytowej pokrytej śniegiem.
14-dniowa wyprawa oprócz wejścia na Dach Afryki dodatkowo obejmuje podróż po najsłynniejszych parkach narodowych Afryki, spotkanie z Polonią i korpusem dyplomatycznym w Kenii. Uczestnicy zwiedzą także Muzeum Karen Blixen, autorki „Pożegnania z Afryką”.
Na Kilimandżaro wyruszyło dziewięć osób z różnymi niepełnosprawnościami. Wśród uczestników są: Katarzyna Rogowiec, Angelika Chrapkiewcz-Gądek, Janek Mela, Piotr Pogon, Jarosław Rola, Piotr Truszowski, Krzysztof Gardaś, Łukasz Żelechowski i Krzysztof Głombowicz.
Jarosław Rola, który stracił nogi po porażeniu przez prąd, kiedy przez przypadek wszedł z kolegą w niezabezpieczone druty zerwanej linii wysokiego napięcia, jest znany z ekstremalnych wyczynów. Między innymi, wjechał specjalnym rowerem na Śnieżkę.