W ciągu doby na przystanku Jelenia Góra Zabobrze będą się zatrzymywać 33 pociągi (weekendy 36), z tego 19 (22) do Szklarskiej Poręby, 14 do Lubania Śląskiego, a na przystanku Jelenia Góra Przemysłowa 12 (w weekendy 11).
Mieszkańców cieszy przede wszystkim fakt, że w końcu mogą legalnie przekraczać tory pod estakadą, bowiem projekt związany z przystankiem Jelenia Góra Zabobrze również to uwzględnił. Przejście jest sterowane z Jeleniej Góry i na czas przejazdu pociągu rogatki są opuszczane.
Nowy przystanek Jelenia Góra Zabobrze posiada dwa perony jednokrawędziowe - z peronu pierwszego pojedziemy do/z Szklarskiej Poręby, a z perony drugiego do/z Lubania. Na Jeleniej Górze Przemysłowej dostęp do pociągu będzie z jednego peronu jednokrawędziowego. Platformy mają długość 150 m. Ich wysokość (76 cm) ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przygotowano ławki i wiaty oraz czytelne oznakowanie i gabloty informacyjne. Na peronach zamontowano ekonomiczne, energooszczędne oświetlenie ledowe, którego natężenie jest automatycznie regulowane w zależności od światła dziennego. Dojścia do pociągów są przystosowane dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.
Pierwszy pociąg w historii przystanku Jelenia Góra Zabobrze pojawi się w niedzielę (15.12) o godz. 5:26 i pojedzie w kierunku Wrocławia, a o godz. 5:32 w kierunku Szklarskiej Poręby.
Całkowita wartość projektu, który obejmował budowę wyżej wymienionych dwóch nowych przystanków oraz przebudowę przystanków w Cieplicach i Sobieszowie, wynosi 22,87 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej to 15,77 mln zł.