Środa, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 9969
Zalogowanych: 66
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Za nami 29. Forum Kooperacji Firm

Piątek, 11 listopada 2022, 6:01
Autor: WAC
Karpacz: Za nami 29. Forum Kooperacji Firm
Fot. ZN
Transformacja energetyczna, będąca jednym z kluczowych wyzwań przed jakimi stoi obecnie świat, była głównym tematem 29. Polsko-Niemiecko-Czeskiego Forum Kooperacji Firm. Debata, zorganizowana przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyła się wczoraj (10 listopada) w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Podczas spotkania około 350 przedstawicieli świata biznesu nauki oraz polityki z Polski, Czech i Niemiec dyskutowało o tym, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, szczególnie w kontekście dostępu do dostaw złóż surowców energetycznych oraz ich dywersyfikacji. W trakcie paneli dyskusyjnych nie zabrakło też akcentów regionalnych związanych z przyszłością będących częścią spółki Polskie Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Elektrownią oraz Kopalnią Turów. Sporo miejsca poświęcono też wkraczającej do naszego kraju energetyce jądrowej.

Od rozwoju tego sektora zależy bezpieczeństwo naszego kraju polityczne i ekonomiczne – mówił wicemarszałek Dolnego Śląska Tymoteusz Myrda. - Uważam że, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne naszemu regionowi i utrzymać jego dalszy rozwój, co najmniej jedna lokalizacja elektrowni atomowej powinna być na terenie naszego województwa. Przypomnę, że Dolny Śląsk jest szóstym regionem w Europie pod względem rozwoju.

Ważną częścią Forum była tradycyjnie giełda kooperacji firm. W jej trakcie przedsiębiorcom, którzy wyrazili taką chęć została udostępniona możliwość wyboru partnerów do rozmów poprzez internetowy system kojarzenia firm B2B.

Giełda B2B to największa w Polsce giełda wymiany doświadczeń przedsiębiorców - powiedział prezes KARR Hubert Papaj. - W jej trakcie przez trzy godziny przy ponad 30 stolikach spotyka się blisko 200 przedsiębiorców z czterech krajów Polski, Niemiec, Czech i Austrii. Główne branże przez nich reprezentowane to przemysł ciężki, obróbka metali, usługi oraz branża elektryczna. Każdy z nich w trakcie 15 minutowych rund może spotkać się nawet z 12 kontrahentami. Mam nadzieję, że wzorem poprzednich lat nawiązane dziś kontakty będą procentować w przyszłości.

Forum zorganizowane było w ramach unijnego projektu „EnergyTransPolSax – wspólne odkrywanie nowych trendów w gospodarce energetycznej”, współfinansowanego z Programu Współpracy Interreg Polska – Saksonia 2014-2020, który ma na celu wzmocnienie współpracy gospodarczej na polsko-saksońskim pograniczu, w szczególności w zakresie wyzwań w gospodarce energetycznej i związanych ze zmianą klimatu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy chciałbyś zostać ratownikiem górskim?

Oddanych
głosów
357
Tak
21%
Nie
60%
Nie wiem, nigdy wcześniej o tym nie myślałem
20%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
USA uderza w Rosję przed rozmowami pokojowymi
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Aktualności
Kiedyś kościół i pałac, a dziś pusty plac i market
 
Aktualności
Będzie więcej wody z ziemi w Cieplicach
 
Aktualności
Złoty medal dla piechowiczanki!
 
112
"Kosił" zaparkowane po kolei
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group