Inicjatywę lokalną udało się zrealizować wspólnie z władzami Jeleniej Góry. Wkład miasta wyniósł 8 tys. zł, a Stowarzyszenia 7 tys. zł.
– Wraz z mieszkańcami Goduszyna uprzątnęliśmy teren, nawieźliśmy ziemi, która została rozplantowana, posialiśmy trawę. Wybrukowane zostało miejsce, na którym stoi już obelisk z tablicą pamiątkową, krzyż oraz jedyny nagrobek, jaki zachował się. Prace trwały kilka miesięcy – opowiadał Robert Obaz.
Na tablicy wyryto napisy w języku polskim oraz niemieckim: „Pamięci ewangelickich Goduszan pochowanych na tej ziemi” oraz „Tu miejsce odpocznienia mego na wieki Ps. 132, 14”.
To jednak nie koniec prac na cmentarzu. – Za miesiąc wraz z Karkonoskim Parkiem Narodowym posadzimy tu jeszcze ok. 60 drzew – dodał prezes.
Cmentarz będzie częścią przyrodniczego szlaku z Cieplic do Perły Zachodu. – Miejsce to po zagospodarowaniu przypomina park, w którym każdy z nas może zatrzymać się, w ciszy zastanowić nad przeszłością i przyszłością, wsłuchać w śpiew ptaków i zachwycić pięknym widokiem na Karkonosze – zachęcał Robert Obaz.