- Zapraszamy wszystkich seniorów zamieszkałych w Kotlinie Jeleniogórskiej, w tym także seniorów niepełnosprawnych – mówi prezes klubu Andrzej Wójcik. - Stałą naszą ofertą są co miesięczne spotkania tematyczne. Są to między innymi spotkania z ciekawymi ludźmi, porady żywieniowe i lekarskie, a także zabawy i gry na świetlicy lub w ogrodzie na zapleczu KSON. Ogród wyposażony jest w altanę z ławami i stołami oraz grill, nagłośnienie i dobry, sprzyjający zabawie klimat. Od czerwca br. realizujemy w ramach projektu „ DOLNY ŚLĄSK WCZORAJ - DOLNY - ŚLĄSK DZIŚ” dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego cykl wycieczek po atrakcyjnych miejscach Dolnego Śląska – wylicza prezes.
- Zwiedzaliśmy już - mówi pani Krystyna Lichtańska, sekretarz klubu - Zamek Świny , miasto Bolków wraz z Zamkiem, Wieściszowice (Kolorowe Jeziorka) ,Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie i atrakcje turystyczne Chełmska Śląskiego.
Każda wycieczka rozpoczyna się prezentacją multimedialną dotyczącą zwiedzanej trasy po czym następuje wyjazd autokarem. Uczestnicy wycieczki mają zagwarantowany: przejazd, ubezpieczenie NW i OC , profesjonalnego przewodnika , ciepły posiłek i bilety wstępu . Warto zauważyć , że ceny tych biletów od ubiegłego roku wzrosły w niektórych przypadkach nawet o 100 % i nie przewidują ulg! Z powyższych powodów uczestnicy partycypują w kosztach wycieczek.
- To bardzo dobra forma aktywnego wypoczynku i poznawania okolic Jeleniej Góry oraz Dolnego Śląska – twierdzi 65-letnia pani Małgorzata z Cieplic, uczestniczka wycieczki. Wielu z nas, choć mieszka od półwiecza w Jeleniej Górze i na Dolnym Śląsku, to po raz pierwszy mogła poznać jej ciekawe obiekty, szczegóły historyczne i krajobrazowe. Fachowych informacji i objaśnień udziela nam licencjonowany przewodnik Antoni Witczak, który twierdzi, że tak zdyscyplinowanych wycieczkowiczów, uważnych i chłonących wiedzę słuchaczy dawno w swojej długoletniej praktyce przewodnickiej nie spotykał.
W planie jeszcze trzy wycieczki: Lubomierz – Gryfów – zamek Gryf, Zamek Czocha –zapory Złotnicka i Leśnieńska, Kamienna Góra (muzeum Tkactwa)- Lubawka-Miszkowice (folwark Opata Krzeszowskiego).
Szczegóły i zapisy we wtorki i piątki od godz. 12:00 do 15:30 przyjmuje Andrzej Wójcik w siedzibie klubu Osiedle Robotnicze nr. 47 A, pokój nr. 4 Telefon 502 243 702. Informacje można także uzyskać w sekretariacie KSON pod numerem telefonu 75 752 42 54, bezpłatna infolinia 800 700 025 lub mailowo na biuro@kson.pl.