Najpierw odbyły się pokazy fizyczno-chemiczne wraz z wykładami. - Prezentowałam m.in. reakcje jonowe, dzięki którym powstała substancja podobna do krwi, wykorzystywana w efektach specjalnych podczas kręcenia filmów - mówiła Małgorzata Jacheć.
- Zaprezentowałem dzieciom kondensator, służący do gromadzenia energii elektrycznej. Robiliśmy również doświadczenia w próżni - powiedział Artur Zowczak, nauczyciel fizyki.
- W naszym gimnazjum prowadzimy dodatkowe zajęcia teatralne, dlatego z naszymi przyszłymi uczniami zrobiliśmy różne scenki na zadany temat – opowiadała Joanna Peczenenko, nauczycielka języka polskiego.
Dzieci były bardzo zainteresowane poznawaniem szkoły, nauczycieli i form edekacji. Chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych.
- Bardzo fajny pomysł, bo jeszcze nie wybrałam gimnazjum, do którego pójdę po ukończeniu podstawówki, a dzięki takim spotkaniom mogę zobaczyć jak tu jest. Byłam również na poprzednich zajęciach, na których wykonywaliśmy różne rzeczy plastyczne np. bałwanki ze skarpetek, czy też aniołki z makaronów – mówiła Agata z Jeleniej Góry.
- Podobało mi się doświadczenie z balonem, który rósł na naszych oczach przez poszerzanie się powietrza w próżni. Ciekawe było też przebarwianie się przezroczystych płynów, dzięki reakcjom chemicznym, na kolor czerwony i żółty. Fajne były wyładowania elektryczne – relacjonował Michał z Jeleniej Góry.