Już czwarte szkolenie zorganizował Areszt Śledczy w Jeleniej Górze w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczni w służbie i w pracy”. Tym razem wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, samoobrony i radzeniu sobie z agresywnymi osobami funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Wrocławia, ratownicy medyczni oraz psycholog dzielili się z personelem Specjalistycznego Szpitala MSWIA w Jeleniej Górze.
Kampania społeczna Służby Więziennej p.n. „Bezpieczni w służbie i w pracy – czyli jak pracować z trudnym podopiecznym” ruszyła w 2017 roku. Jej celem jest wyposażenie pracowników administracji publicznej w podstawową wiedzę i umiejętności mogące pomóc im bezpieczniej wykonywać swoje codzienne obowiązki. Podczas seminarium w Szpitalu Specjalistycznym MSWIA w Jeleniej Górze personel placówki otrzymał podstawową wiedzę, jak radzić sobie z emocjami w sytuacjach stresowych i trudnych, jak zaaranżować swoje miejsce pracy, by było bezpieczne, jak bronić się przed agresją fizyczną, jak zachować się w sytuacji kiedy wystąpić może konieczność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.
Kampania społeczna „Bezpieczni w służbie i w pracy” realizowana przez Służbę Więzienną od kilku lat stała się cenioną społeczną inicjatywą w regionie jeleniogórskim - mówi rzecznik prasowy jeleniogórskiego Aresztu Śledczego mjr Mariusz Mrozewski. - Po przeszkoleniu pracowników MOPS, kuratorów sądowych oraz pracowników jeleniogórskiego Urzędu Miasta staliśmy się znaną w lokalnym środowisku instytucją, która ma ogromne znaczenie w systemie bezpieczeństwa państwa. Poproszony przez dyrektora Szpitala MSWIA Pawła Majchera o przeprowadzenie kampanii wśród personelu szpitala, ppłk Marek Kaczmarski - dyrektor jeleniogórskiego aresztu śledczego nie wahał się wyrazić zgodę na szkolenie, w którym udział wzięło ponad dwadzieścia osób.