- Poprzez takie działania promujemy naszą szkołę, pokazujemy lokalnemu środowisku, jak u nas młodzież spędza czas obok codziennych zajęć. W tym roku mamy też gości ze szkoły z Aachen (Niemcy), z którą współpracujemy już 20 lat - dodał M. Ciesielski.
Nowością w programie Festiwalu Nauki był m.in. pokaz drukarki 3D. Uczniów zainteresowała nie tylko technika druku, ale i konstrukcja drukarek, które z chęcią chcieliby złożyć osobiście.
Druk 3D znajdzie swoje zastosowanie, np. w protetyce, architekturze, czy drukowaniu zwykłych zabawek – powiedział Michał Łukowski z firmy 01Prototyp, który przedstawiał uczniom zarówno konstrukcję urządzeń, jak i technikę drukowania.
- Najbardziej podobał mi się wykład historyczny o Jeleniej Górze. Nie interesuję się historią, ale ten wykład był bardzo ciekawy – powiedziała Basia Bernacka z klasy 3a.
Na gości, którzy zdecydowali się odwiedzić tego dnia mury szkoły przy ul. Grunwaldzkiej czekało wiele konkursów, gier i zabaw. Po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Elektronika w Szachach, nie zabrakło też konkursu frazeologicznego, czy dyktanda o pióro prezydenta. W korytarzach pojawili się również uczniowie cytujący postacie, które odgrywali skłaniając zainteresowanych do odgadnięcia o kim mowa. - Grałem Wacława Potockiego, ale nikt nie odgadł kim byłem - mówił Maciej Iwanowski, któremu Festiwal Nauki przypadł do gustu z uwagi na możliwość nauki przez zabawę oraz dzień wolny od lekcji.
Ponadto można było wziąć udział w doświadczeniach biologicznych, warsztatach teatralnych, meczu piłki nożnej, koszykówki, pokazach filmów dokumentalnych, czy sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy przygotowanej przez 31. Batalion Radiotechniczny z Wrocławia. Nie zabrakło też tradycyjnego grilla oraz pysznych ciast.