Maria Misztal, Joanna Świech i Justyna Graf , które w Międzynarodowym Konkursie na Rzeźbę w Śniegu na wyspie Hokkaido reprezentowały nasz kraj przywitane zostały kwiatami i tortem. Ten ostatni w biało czerwonych barwach przypominał tort jaki wręczony został po Pucharze Świata Justynie Kowalczyk. Jaromiry otrzymały również statuetkę kobiety przypominającą w swej strukturze rzeźbę w śniegu.
"Jaromiry" pracowały w Sapporo cztery dni. Wyrzeźbienie „Matki Natury nawadniającej karkonoskie kotliny” było olbrzymim wyzwaniem. Dziewczyny pracowały od rana do wieczora przez cztery dni. Inne drużyny złożone prawie wyłącznie z mężczyzn, robiły między sobą zakłady czy i kiedy Jaromiry się poddadzą. Wszyscy jednak byli bardzo przychylnie nastawieni do naszej drużyny i oferowali im pomoc i wsparcie.
Oprócz drużyny z Polski do Sapporo przyjechały reprezentacje z : Hongkongu, Tajlandii, Nowej Zelandii, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Hawajów i Malezji. W tym roku zaproszenie do udziału w Sapporo Snow Festival trafiło do Polski dzięki kontaktom jaki w 2010 roku zostały nawiązane między Ambasadą Polską w Tokio a Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej. Wtedy to równolegle powstawała rzeźba przedstawiająca Fryderyka Szopena w dwóch odległych krańcach ziemi. Na wyspie Hokkaido i w Szklarskiej Porębie podczas Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu.
Obecność drużyny z Polski była niezwykłą promocją naszego miasta, regionu daleko poza granicami naszego kraju. Przez Odori Park, gdzie powstawała rzeźba „Matki Natury nawadniającej karkonoskie kotliny” przewinęło się blisko 2 mln turystów. Przyjechali tam również dziennikarze z całego świata.
Wyjazd drużyny ze Szklarskiej Poręby do Sapporo był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Japońskiej. Szczególna pomocą i zaangażowaniem w projekt odznaczyła się również Ambasada Rzeczypospolitej w Tokio.