Biorąc pod uwagę rozbieżność w liczbie mieszkańców, to około 20 procent - to też może mieć odzwierciedlenie w wysokości opłaty - przyznał przed posiedzeniem Włodzimierz Stasiak, prezes MPGK.
Podczas obrad przedstawiciele Urzędu Miasta zwracali uwagę, że różnica w liczbie mieszkańców ma wiele przyczyn, a najważniejsza jest ta dotycząca zamieszkałych, a nie zameldowanych i stąd m.in. może być różnica w danych z Urzędu Statystycznego i deklaracji śmieciowych. Ponadto podnoszono wiele innych przyczyn podwyżki cen, które znalazły się w uzasadnieniu do projektu uchwały (treść w naszym poprzednim artykule oraz w BIP-ie Jeleniej Góry).
Zapytaliśmy też o ewentualne członkostwo Jeleniej Góry w Związku Gmin Karkonoskich, co pozwoliłoby na obniżenie niektórych kosztów.
Są prowadzone takie rozmowy z prezesem ZGK i KCGO. Zadałem pytanie jaka byłaby stawka dla wszystkich - mówił W. Stasiak, który póki co konkretnej odpowiedzi nie otrzymał.
Wczorajsze posiedzenie miało być wspólne dla Komisji Gospodarki Komunalnej oraz Komisji Finansów i Budżetu, jednak gdy salę obrad opuściła w trakcie Gabriela Zawiła, nie było kworum w pierwszej z wymienionych komisji, więc głosowała tylko KFiB.
Podwyżki nie było od 2014 roku, a nawet cena spadła z 18 na 15 zł. Liczę się z tym, że koszty wzrosły, natomiast czy muszą wzrosnąć do 27 zł - musimy porozmawiać - stwierdził Józef Szlachta, radny klubu Koalicji Obywatelskiej, który w głosowaniu opowiedział się za pozytywną opinią dla projektu uchwały o podwyżkach cen.
Ostateczna decyzja zapadnie 10 lipca br. na sesji Rady Miejskiej - początek godz. 9:00 (sala nr 13 Urzędu Miasta przy ul. Sudeckiej). Wstęp wolny!