Maciej Grabek, dyrektor SuperBiegu.
- Można powiedzieć, że to bardzo wysoka frekwencja, biorąc pod uwagę, że to dopiero druga edycja Półmaratonu w Jeleniej Górze. Oczywiście nowa trasa z metą na Stadionie Miejskim może pomieścić drugie tyle, ale ta impreza ma się rozwijać i ma do tego wszelkie możliwości. Wspólnie z wydziałem Edukacji i Sportu w Jeleniej Górze pracujemy nad tym, by co roku przyciągnąć coraz więcej biegaczy, ale też zachęcić przyjeżdżających na długi weekend aktywnych sportowo turystów, by wystartowali 3 maja w biegu na 10 km lub na dystansie półmaratonu. Chcemy, by zawodnicy spędzili w Jeleniej Górze cały długi, aktywny, a w przypadku naszego miasta biało – czerwony weekend.
Czym różni się SuperBieg od podobnych imprez w kraju?
- Przede wszystkim staramy się dbać o to, by uczestnicy czuli, że impreza jest dla nich i oni są najważniejsi. Zbieramy oddzielną pulę nagród od sponsorów do rozlosowania w specjalnej formule Tomboli. Dzięki temu po biegu nagradzani są nie tylko najszybsi, ale każdy ma szanse coś wygrać za sam udział w biegu. Staramy się uatrakcyjniać pakiety startowe. W tym roku oprócz upominków od sponsorów każdy uczestnik biegu za okazaniem numeru startowego dostaje 30 % zniżki na skorzystanie z wyjątkowej atrakcji jaką są Termy Cieplickie. Druga kwestia to samo miasto i jego okolica. Dostrzegamy unikatowość potencjału przyrodniczego i krajobrazowego Kotliny Jeleniogórskiej. Dlatego chcemy podkreślać, że bieganie tutaj ma dodatkowe walory estetyczne. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Bieg z widokiem na góry”, ponieważ chcemy zwrócić uwagę, szczególnie osobom spoza naszego regionu, że u nas z trasy po prostu widać górskie szczyty. Trasa jest stosunkowo płaska, ale widoki naprawdę wyjątkowe.
To także bieg z historią w tle…
- Oczywiście nie zapominamy o tym, że 3 maja to ważna historycznie data i dlatego zawsze podkreślamy, że sam udział w biegu ma dodatkowy wymiar symboliczny. Biegniemy, by aktywnie zamanifestować szacunek dla historii i pokazać, że obchody takiej rocznicy oprócz oficjalnych uroczystości mogą mieć też taką formę.
Co powinien wiedzieć każdy startujący w SuperBiegu?
- Do 30 kwietnia rejestracja odbywa się przez Internet, ale 2 i 3 maja będzie można osobiście się zapisać i wnieść opłatę startową w biurze zawodów na Stadionie Miejskim. Tam też znajdują się szatnie, więc 3 maja po przebraniu w strój startowy należy dojść na Plac Ratuszowy. Start o godz. 10:00. Na trasie rozlokowane są punkty z wodą i napojami izotonicznymi Enervit, co w przypadku słonecznej pogody będzie bardzo ważne. Każdy zawodnik z pakietem startowym otrzymuje unikatowy numer startowy z wmontowanym chipem, dzięki któremu będzie mierzony jego indywidualny czas. Numer startowy przyczepiamy agrafkami na koszulce z przodu. Losowanie nagród w Tomboli odbędzie się po dekoracji zwycięzców, na Stadionie Miejskim. Tam też rozlokowane będą stoiska naszych partnerów i sponsorów. Warto też śledzić pojawiające się informacje na naszej stronie www.superbieg.pl i Facebooku.