Zdobędą Śnieżkę, przejdą karkonoskim szlakiem przemytników i poszukiwaczy skarbów, dotrą do Kotła Łomniczki, wejdą na Skalny Stół, zatrzymają się na chwilę zadumy przy nowym pomniku upamiętniającym ofiary lawiny w Białym Jarze. Skosztują wyśmienitego piwa serwowanego w browarze w Lucni Bouda, odwiedzą Słonecznik by przysiąść na kamiennej ławeczce, sprawdzą czy Pielgrzymy zmieniły swoje położenie, zajrzą do Strzechy Akademickiej i Samotni, zejdą do Doliny Białej Łaby, sprawdzą co zmieniło się w Budnikach ale także zwiedzą Karpacz i skosztują wody z Dobrego Źródła wypływającego spod ołtarza kaplicy św. Anny.
To jednak nie wszystko. Przygotowano bowiem trasy do Kolorowych Jeziorek, w Góry Sokole, do Bukowca a także na Slaknik i do zamku Bolczów.
Jak więc widać turyści uczestniczący w rajdzie poznają cały obszar Ziemi Jeleniogórskiej. Dodatkowo przygotowano dla chętnych wyjazd na czeską stronę by odbyć spacer w koronach drzew, wędrówkę w rezerwacie przyrody Skalne Miasto, zajrzeć do jaskini Katarzyńskiej oraz Punkvy.
W dzisiejszych czasach nie jest łatwo zorganizować tak dużą imprezę turystyczną, przede wszystkim ze względu na bazę mogącą zapewnić odpowiednie warunki. Tym razem udało się znaleźć takie miejsce w Karpaczu.
Rajd Górski Wojska Polskiego to impreza Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego dlatego organizowana jest w systemie non profit. Jego uczestnicy zabawią u nas do 8 października.
Ze względu na rangę imprezy uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Miasta Karpacza pan Radosław Jęcek. Za całość odpowiada komandor rajdu Waldemar Osypiuk, a w uroczystości otwarcia wzięli udział zaproszeni goście: zastępca burmistrza Miasta Kowary Ryszard Rzepczyński, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj, nadleśniczy Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach Elżbieta Barańska, członek ZG PTTK Jacek Potocki, prezes ZO PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze Krzysztof Tęcza.