Założeniem prac jakie zostały przeprowadzone w parku było przywrócenie mu możliwie pierwotnego wyglądu. Dzięki zmianom w nasadzeniach roślin zostały przywrócone pierwotne osie widokowe na Karkonosze. Z parku zniknęły też betonowe murki nie pasujące do jego stylu. Za to przybyło w nim ławek i elementów małej architektury. Aleje parkowe zostały też doświetlone nowymi latarniami.
Na realizację inwestycji będący właścicielem pałacu oraz parku Związek Gmin Karkonoskich otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych z programu „Polski Ład”.
Czytaj więcej:
Park będzie jak za dawnych lat
Park w Bukowcu to przykład parku krajobrazowego w stylu angielskim, który charakteryzuje się swobodnym układem przestrzennym, asymetrycznymi alejkami, naturalnymi stawami oraz wzniesieniami, które wzbogacają widoki. Na terenie parku znajduje się wiele gatunków drzew, zarówno rodzimych, jak i egzotycznych. Atrakcją okolicy jest też kilka małych stawików, które nadają parku charakter romantyczny. Oprócz rodzimych drzew, takich jak dęby czy buki, w parku rosną również gatunki bardziej egzotyczne, jak sekwoje, czy drzewa iglaste. W parku znajdują się także budowle, które pełniły funkcje użytkowe lub ozdobne w XIX wieku. Choć pałac i jego okolice uległy częściowemu zniszczeniu w wyniku zmian po II wojnie światowej, to teren wokół pałacu wciąż przyciąga turystów oraz miłośników historii i przyrody.
Czytaj więcej:
Zjawiskowy Pałac w Bukowcu