Dzięki gościnności gospodarza Stanisława Grzegockiego, na pięknym terenie otaczającym ośrodek rywalizowały reprezentacje placówek opiekuńczych i resocjalizacyjnych, które licznie przybyły do Sosnówki na zaproszenie dyrektora “Dąbrówki” Katarzyny Lenart-Wyrobek. Na placu sportowych zmagań spotkały się: dzieci i młodzież z Domów dla Dzieci “Nadzieja” w Jeleniej Górze, Domów Dziecka z Kaczorowa i Szklarskiej Poręby, placówek resocjalizacyjnych z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego, Leśnej i Zgorzelca oraz silna grupa, reprezentująca organizatora, czyli “Dąbrówkę”.
Na 400-metrowej trasie 3-osobowe drużyny, poza szybkim biegiem, musiały wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, celnością w rzutach lotką do tarczy, sprawnością w złożeniu maski p/gazowej oraz precyzją w strąceniu pachołków strumieniem wody z węża strażackiego.
- Jak zawsze, na zawodach jest megafajnie. Najpierw trzeba się trochę pomęczyć, ale potem jest pyszny bigos i wspaniałe nagrody - powiedziała zmęczona po biegu Sandra z “Dąbrówki”.
- W tym roku wyjątkowo dopisała nam pogoda, jest ciepło i słonecznie. Chcę bardzo podziękować osobom i instytucjom, bez wsparcia których ta impreza byłaby znacznie skromniejsza. Nagrody dla dzieci, w tym roku są atrakcyjne. Tablety, słuchawki, plecaki, piłki oraz słodycze, mogliśmy kupić z funduszy, przekazanych przez Wydziały Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz Starostwa Powiatowego. W organizacji zawodów pomagają nam od lat nasi przyjaciele: funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gasniczej nr 1 Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Przygotowanie imprezy wymaga dużo pracy, ale satysfakcja i radość na buziach dzieci jest dla nas największą nagrodą - powiedziała koordynator zawodów, pedagog “Dąbrówki” Agnieszka Chłopeniuk.
Impreza zakończyła się uroczystym rozdaniem nagród dla zwycięzców i upominków dla wszystkich uczestników oraz wspólnym posiłkiem, który ufundował gospodarz “Lubuszanina”.