– My już daliśmy czadu – obróciła w żart nieudaną próbę odpalenia sztucznych ogni opiekunka galerii Bogusława Bogucka. W dymie i swądzie oraz obecności licznie przybyłych uczniów i absolwentów cieplickiego Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, a także wiceprzewodniczącej rady miasta Anny Ragiel, otwarto wystawę fascynujących prac, portretów oraz impresji, które łączy wspólny mianownik: karnawał. Zgromadzonych obwieszono kolorowymi serpentynkami z papieru, a B. Bogucka wystąpiła z maską wenecką na patyku.
– To z waszym udziałem zaczynaliśmy działania Galerii N…, dlatego tym bardziej miło jest gościć wasze prace dziś – mówił Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze. – Karnawał daje nam możliwość ukrycia naszej prawdziwej twarzy za maską, nieskrępowanej rozmowy z nieznajomym. Zadbajmy o to, aby nam i z nami było miło spędzić każdą chwilę nie tylko na karnawałowym balu – podkreśliła B. Bogucka.
Wernisaż umiliło muzyką trio uczniów Liceum Plastycznego serwując nieco nostalgiczną, ale z karnawałowym podtekstem wiązankę melodii na głos, gitarę i perkusję. Wprawdzie Bogusława Bogucka zapraszała zebranych do tańca, ale – poza dwiema licealistkami – nikt nie ośmielił się publicznie pójść w karnawałowe tango. Za to wszyscy chętnie oglądali dzieła przegryzając krakersy z kawiorem.
Na wystawie można obejrzeć pracę 32 uczniów i absolwentów „Plastyka”, między innymi: Małgorzaty Amarowicz, Alicji Andrys, Marty Chmieleckiej, Agnieszki Kwiatkowskiej , Marty Magiereckiej, Waldemara Krasnodębskiego, Adriana Wójtowa i Edyty Zdyb. A prace licealistów z Cieplic były prezentowane nie tylko w DODN, lecz także w domach kultury całego Dolnego Śląska, Akademii Bauwasen w Goerlitz, Galerie de l’Objet w Sammecaise blisko Paryża oraz na Targach Rzemiosła Artystycznego we Frankfurcie nad Odrą. Szkoła ściśle współpracuje z akademiami sztuk pięknych w kraju oraz biurami wystaw artystycznych.