Już na początku środowej sesji z porządku obrad wycofano projekt dotyczący regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków, a na wniosek Mariusza Gierusa projekt Statutu Miasta Jeleniej Góry - oba projekty prawdopodobnie pojawią się na kolejnej sesji - 6 marca 2019 r.
Następnie przegłosowano Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uchwałę w sprawie inicjatyw obywatelskich (szczegóły jutro w osobnym artykule) oraz Statut jednostki pomocniczej Dzielnicy Uzdrowiskowej i Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2019-2023.
Gdy przyszedł czas na Strefę Płatnego Parkowania, dyskusja była już dłuższa, a w głosowaniu nie było jednomyślności. Nowy regulamin SPP (poprzedni uchylił wojewoda) ma pozwolić m.in. na wyłonienie nowego operatora, a także szereg zmian w cenniku i sposobach płatności (będzie możliwa płatność kartą). Nowa uchwała spowoduje, że zostanie wprowadzona minimalna opłata za pierwsze 20 minut (0,20 zł), ale pierwsza godzina będzie kosztować 2,40 zł (wcześniej było to 2 zł, a więc podwyżka rzędu 20 proc.). W głosowaniu 19 radnych było "za", a jedynie 3 przeciw (Miedziński, Ładziński, Papaj). Szczegóły na temat nowych warunków w Strefie Płatnego Parkowania opiszemy w osobnym artykule.
Kolejnym punktem, nad którym pochylili się radni była taryfa MZK, a więc spełnienie wyborczych obietnic. Dzięki nowej uchwale dzieci, młodzież oraz studenci (bez względu na wiek), a także seniorzy od 70. roku życia - będą mogli od 1 marca 2019 roku jeździć autobusami MZK bezpłatnie. Ponadto wprowadzono szereg zmian w biletach okresowych, które wejdą w życie od 1 kwietnia. Nową taryfę już opisywaliśmy na naszych łamach, a szczegóły przypomnimy w osobnym artykule.
Duże znaczenie dla tysięcy mieszkańców Jeleniej Góry będzie mieć również uchwała w sprawie 99-proc. bonifikaty przy jednorazowej zapłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. Radni byli w tej kwestii jednomyślni. Szerzej na ten temat w osobnym artykule.
Następnie przegłosowano kolejne punkty porządku obrad - likwidację Centrum Kształcenia Ustawicznego, czy podwyższenie kryterium dochodowego dla rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu".