Firma wygasiła hale produkcyjne i zakończyła działalność 7 lat temu. Od tego czasu na obszarze dawnej fabryki planowane jest utworzenie parku handlowego, gdzie będą różnorodne sklepy, punkty i parking.
Obecnie co sobotę w jednej z hal odbywa się Targ Rolny "Górskie Smaki", który daje możliwość lokalnym sprzedawcom na zaprezentowanie swoich produktów. Ta inicjatywa oczywiście przyczynia się do wspierania lokalnej gospodarki i produktów, ale ludzie chcieliby doczekać realizacji tych większych planów.
Rowerki rekreacyjne nie pomogły
Kłopoty ze zbytem produktów firmy zaczęły się na początku lat 2000. W 2002 roku cały majątek został wykupiony przez firmę od Skarbu Państwa i próowano samemu zarządzać całością. Zakres produkcji obejmował już wówczas różnorodne części do maszyn górniczych, urządzeń dźwigowych, maszyn budowlanych, a także drobne urządzenia mechaniczne i rowerowe pojazdy rekreacyjne.
W 2006 roku znaleziono inwestora strategicznego, zmieniając nazwę na BGI Zremb. W 2013 roku zmieniono strukturę udziałową, a w 2017 roku przedsiębiorstwo zakończyło działalność produkcyjną.
Na początku pracowało 19 Polaków i 32 Niemców
W 1945 roku, podczas przekazywania przedsiębiorstwa Heine&Seifart z rąk wojskowych władz radzieckich na rzecz Skarbu Państwa Polskiego, ustalono na podstawie zapisów księgowości niemieckiej, że fabryka została założona już w 1891 roku.
W chwili przejęcia przez Polskę, przedsiębiorstwo przyjęło nazwę Państwowa Fabryka Armatur w Jeleniej Górze, a pierwszym dyrektorem został Kazimierz Szymański. Na koniec 1945 roku w fabryce pracowało 19 Polaków i 32 Niemców. W 1956 roku fabryka dołączyła do Kombinatu Maszyn Budowlanych, a produkowano części zamienne do ciężkich maszyn budowlanych, obsługując m.in. kraje bloku wschodniego.
W latach 80. powstały Jeleniogórskie Zakłady Odlewnicze ZREMB, a w 1996 roku firmę przekształcono w spółkę z udziałem pracowniczym Zakłady Mechaniczno-Odlewnicze ZREMB.
Jak jest dziś każdy może sam zobaczyć...