W czasie kariery artystycznej otrzymał 3 państwowe odznaczenia: Krzyż Zasługi – nadawany za zasługi dla Państwa lub obywateli, medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" oraz odznakę "Zasłużony działacz kultury".
Zmieniał Dolny Śląsk
W latach 60. XX wieku zamieszkał w Kamiennej Górze, gdzie pracował jako projektant tkanin w Zakładach Przemysłu Lniarskiego „Len”. W tym czasie współpracował z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i rozwijał własną twórczość malarską - informuje Wikipedia.
W latach 1978-1989 mieszkał w Jeleniej Górze. W tym czasie współpracował z Biurem Planowania Przestrzennego przy projektowaniu i rewaloryzacji miast i miasteczek Dolnego Śląska.
Podróżnik z zamiłowania
Paweł Trybalski odwiedził m.in. Syberię, Armenię, Wyspy Galapagos oraz Antarktydę. Podróże stały się inspiracją dla wielu jego
prac. Nazwany został przez krytyków sztuki globtroterem wyobraźni.
Jego twórczość krytycy sytuowali między koloryzmem, malarstwem metaforycznym a baśniowym surrealizmem. Jego sztuka jest gloryfikacją wszelkich przejawów życia i natury, wizualizowaną fantastycznym światem wyobraźni czerpiącej motywy z kosmosu, botaniki, geologii, połączonej z perfekcyjnie precyzyjnym warsztatem. Artysta zaskakiwał pomysłowością, umiejętnością przemiany rzeczy, grą skojarzeń. Jego obrazy charakteryzują się niezwykłym bogactwem kolorów i ogromem detali.
Inspiracja dla filmowców
W okresie zamieszkiwania w Jeleniej Górze stworzył dwa cykle obrazów, które stały się kanwą do filmu „Mity i metafory” oraz „Ech kolory, ech potwory”. Był bohaterem 9 filmów dokumentalnych.
Od 1989 roku tworzył i mieszkał w Michałowicach.