- Natura i ideał życia małżeńskiego zostały opisane już w Księdze Rodzaju w sposób, który oddaje ich wielką godność. W dziele stworzenia Bóg nie poprzestał na stworzeniu człowieka Adama. Ukoronowaniem dzieła kreacji jest stworzenie mężczyzny i kobiety, jako jedności. Stwarzając ich jedno na swój obraz i podobieństwo Bóg obdarzył ich płciowością, dzięki której mogą oni darować sobie nawzajem to, czym sami zostali obdarzeni–istnieniem, miłością i tym wszystkim, co składa się na dom–miejsce, w którym człowiek może wzrastać. W naturze ludzkiej seksualności znajdują się więc cele, które z woli Stwórcy winny być w małżeństwie realizowane – czytamy w zapowiedzi.
„Białe Małżeństwo” Tadeusza Różewicza to tekst wymagający wyjątkowo uważnej lektury, jest on bowiem zamknięty w literackiej formie. - Poruszający arcytrudne tematy zarówno w latach siedemdziesiątych jak i tych współczesnych. Niejednokrotnie został uznany za obrazoburczy. Szokujący swoją dosłownością. W PRL-u potępiony przez środowiska katolickie, które dokładały wszelkich starań by inscenizację spektaklu ściągano z afisza – informują organizatorzy.
- „Dzikie Dandy” to poetycki spektakl, w którym dwie młode kobiety, walczą o swoją seksualną tożsamość, buntują się narzuconym im tradycjom. Bianka i Paulinka stoją u progu dojrzałości zmagając się z demonami budzących się w nich świadomości seksualności i indywidualizmu. Adaptacja tekstu Różewicza w reżyserii Michała Wnuka, to próba zmierzenia się z tematem trudnym, wciąż często pomijanym w polskich domach – dodał Łukasz Duda.
Spektakl odbędzie się 22 maja o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej JCK przy ul. Bankowej 28/30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.